Evinizi dekore ederken,; dikkat çekici ve zarif bir ortam yaratmak istiyorsanız, ağırlıklı olarak seçeceğiniz model; renk tonu bej olan dekorasyon örnekleri olmalı. Kahverenginin en açık ve sade tonlarından biri olan bej rengi, modernliği de beraberinde getirirken, klasik mobilya tasarımlarında da uygulanabilir. Kesinlikle bej rengi psikolojik olarak insanın içini ferahlatan, nezih bir ortam yaratma konusunda yardımcı olabilir.
Açık renklerin ön planda olduğu dekorasyon ve tasarımlar, uygulandığı ortamı olduğundan büyük ve aydınlık gösterir. Geniş gösterdiğinden, ferahlık duygusu söz konusudur. Beyaz, fildişi, krem gibi renkler de aynı işlevi görür. Bu tür açık renkler ışığı yansıtır, bundan dolayı ortam daha büyük görünür.
Salonunuzun sadeliği veya ne kadar renkli olacağı aksesuarlarda yapacağınız tercihlere göre belirlenir. Renkli aksesuarlar dışında halı, döşeme ya da perdede desen kullanmak ta, ortama   hareket ve pozitiflik kazandırır. Evin şıklığı bozulmaması adına, göz yorucu bir görünümden kaçmak için abartısız şekilde desen kullanılmalıdır. Aksesuarlar desen bulunuyorsa, döşemelerin en azından bir düz olmalı, halı ya da perdeler de sadelik kavramına özen gösterilmelidir.
Bej Renk İle Uyumlu Olan Renkler Hangileridir?
Bej nötr bir renktir. Birçok renk ile bir araya kullanılabilir. Kahverengi tonu olduğundan, yanına kahverenginin diğer tonları çok yakışacaktır. Özellikle kızıl tonlu ahşap mobilyalarla uyum sağlayabilir.

Aksesuarlarda yeşil ağırlıklı olarak kullanılabilir. Bejle uyumlu aksesuarlarda, mavi ağırlıklı tercihler yapılırsa; ortam bulunduğundan daha nezih bir görüntüye sahip olur.
Aynı zamanda bej rengine ve ahşap mobilyalara çok yakışacak olan gümüş ve altın tonları da, aksesuarlar konusunda size fikir verebilir. Bakır renkteki aksesuarlar, kahverenginin koyu onlarına yakın olduğundan, çok fazla tercih edilmemelidir.

Koltuk Takımları

Koltuk Takımları

Bej renkli metal ayaklı alfemo koltuk takımı modeli

Bej renkli metal ayaklı alfemo koltuk takımı modeli

bej

bej

bej

bej

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

krem

krem

Vizon Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri 2015

Vizon Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri 2015

bellona

bellona

 

Gallery of Bej Rengi Koltuk Takımı ve Uyumlu Olduğu Renkler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here