Anne ve ya baba iseniz ve bebek bekliyorsanız, bebeğinizi mutlu edecek, huzurla ve güvenle uyumasını sağlayacak bir bebek odası için bazı önemli noktalar vardır. Bebek odaları seçiminde pencereli olacak şekilde, yaklaşık 15 metrekare ve yatak odanıza yakın olması bakılması gereken ilk etmenlerdir. İçeriye ferah havanın girdiği, basık olmayan ve geceleyin bebeğiniz uyandığında onun yanına hemen gidebileceğiniz bir oda olması hem sizin huzurunuz hem de bebeğinizin huzuru için önemlidir.

Oda seçimini yaptıktan sonra düşünmeniz gereken şey odanın temizliğini nasıl yapacağınız, seçtiğiniz eşyalar kolay silinebilir ve anti-bakteriyel özelliğe sahip olmasıdır. Özellikle ilk aylarda bebeğinizin kapacağı mikrop ya da bakteri sonu kötü sayılabilecek hastalıklara sebep olabilir. Bebek vücudu mikrop ve bakteriyi kapmaya müsait bir yapıdadır. Bu konuda çok hassas olmanız ve bebeğinizi dışarıdan gelecek hastalıklara karşı korumalısınız.

Bebeğinizin odasını onun eğleneceği, huzurlu bir şekilde uyuyabileceği şekilde hazırlamalısınız. Bebeğinize zarar verecek keskin köşelerden ve yanlışlıkla yutabileceği küçük dekoratif ürün ve oyuncaklardan uzak tutmalısınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi bebeğinizin sağlığını tehdit edecek mikroplara karşı bebek odası eşyalarının anti-bakteriyel özellikte olmasına ve kolay temizlenebilmesine özen göstermelisiniz. Bebeğinizin eğleneceği şekillerde oyuncaklar ve ya mobilyalar seçebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz uyurken ayrı bir odada oturuyorsanız günümüzde sıkça kullanılan bebek telsizleri ile uyanması ve ya ağlaması durumunda sesini duyabilirsiniz.

Oda rengi seçiminde genellikle çocukların renkleri olan pastel tonlar, turuncu, mavi, pembe, kırmızı renkleri bebeğinizin cinsiyetine göre seçebilirsiniz.

Bebeğinizin beşiği ve beşiğin yatağı da en önemli ayrıntılardan biridir. Beşiğin korkuluklarının çok geniş olmaması bebeğinizin kafasının, ayak ya da kolunun sıkışmasını engeller. Beşikler için eski usuller yerine yeni teknoloji ile donatılmış müzik çalan, otomatik sallanan beşikler tercih edebilirsiniz. En önemlisi bebeğinizin huzuru, sağlığı ve mutluluğudur bunu sakın unutmayın.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Renkli Bebek Odası Takımları İnter Mobilya

Renkli Bebek Odası Takımları gt; İnter Mobilya

Bebek odaları

ALFEMO BEBEK ODASI MODELLERI

ALFEMO BEBEK ODASI MODELLERI

Renkli Bebek Odaları

Renkli Bebek Odaları

Renkli Bebek Odaları

Renkli Bebek Odaları

Ev Dekorasyon

Ev Dekorasyon

Bebek Odaları

Bebek Odaları

İskandinav Masif Mobilya

 

Gallery of renkli bebek odası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here