Avizeler ışıkları açtığımız da ışıltıları ile bizi mest eden mükemmel bir ev aksesuarıdır. Avize alırken bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Örneğin salona kullandığımız kristal bir avizeyi 5 yaşındaki bir çocuğun odasına kullanamayız. Avize aydınlatmaya yardımcı olduğu kadar bir süs eşyası da sayılabilir. Avizelerde kullanılan malzemeler boyutuna göre ağırlık gösterebilir. Bu ağırlığı taşımak amacı ile metal olarak dizayn edilir. Bu metaller ise paslanmaz malzemelerden üretilmelidir. Kimse değerli bir avizenin pas tutmuş bir şekilde tavanında durmasını istemez.

Avizenin üzerine farklı tarzda motifler ya da taşlar işlenebilir. Taşlar genellikle kristal olur. Bu kristalin kaliteli olması zamanla sararmaması için önemlidir. Avizenizin odanızla bir bütünlük sağlayacağını unutmayın bu sebeple odadaki diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır. Uyum kadar büyüklüğü de önemlidir. Genellikle 2,4 ve 6 kol olan avizelerde odanızın ölçüsüne göre uzman kişilere danışarak kol sayısını belirleyin. Ayrıca avizelerinizin büyüklüğünde aşırıya kaçmayın dizi ve filmler deki büyük salonlara özenip seçilen avizeler kişilerin kafa hizasına kadar gelmekte bu da odada rahatça yürümenizi engeller ve odanızı daraltır. Salonunuzda kristal avizeler her zaman şık duracaktır. Antrelerde pencere bulunmaması ve mutfaklarda yemek yendiği için aydınlatmanın fazla olasına dikkat edin.

Avizenizi seçmeniz sizin için yeterli değildir. Avizelerde kullanılan ampüller de ileri vadede kesenizi zora sokacak bir unsurdur. 100 watt lık eski moda sarı ampüller hem elektrik faturanızın kabarmasını hem de aşırı yaydığı ısı sebebiyle avizenizin metal ve kristal aksamında bozulmalara yol açabilir. Bu sebeple led ampül tercih etmenizi öneririz. Hem doğayı hem kesenizi korur. Ayrıca seçeceğiniz düğmede sizin için önemlidir. Ampülleri farklı düğmelere bağlamak sizin için enerji tasarrufu sağlar. Günümüzde ışık oranı ayarlı döndürmeli düğmeler çok kullanılmaktadır.

Avizeler

Avizeler

Dekoratif avize modelleri 2015
Avize Modelleri

Cam avize modelleri

Avize Modelleri

2016 Avize Modeli Fiyatları

2016 Avize Modeli Fiyatları

Avize

Avize GittiGidiyor'da

Avize Fiyatları ve Modelleri

Avize Fiyatları ve Modelleri amp; Kaliteli Ucuz Avizeler

avize modelleri aksaray

avize modelleri aksaray

2015 İstikbal Avize Modelleri

2015 İstikbal Avize Modelleri

 

Gallery of avize modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here