Ev dekorasyonunda popülerliği asla kaybolmayan renklerden biri mavi renk idir. Mavi renk; her tonu ile farklı etkiler yarattığından dolayı, değişik dekorasyon tarzlarında kullanılabilir. Bazen ana renk olarak kullanılırken bazen ise yardımcı renk olarak kullanılabilmektedir.

Romantik Evler İçin: Uçuk Maviler

Ev dekorasyonunda mavi rengini kullanmaya karar verdiyseniz, mavinin hangi tonunun hangi dekorasyon tarzıyla kullanılması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer evinizde romantik ve ferah bir hava estirmek istiyorsanız uçuk maviler sizin için ideal olacaktır. Uçuk mavi tonlarının yarattığı romantik ve huzurlu ortamı daha da kuvvetlendirmek için işin içine beyaz ve krem tonlarını da koyabilirsiniz. Yardımcı renkler olarak kullanabileceğiniz beyaz ve krem tonları, evinizi daha geniş ve ferah gösterecektir.

Dramatik ve Modern Çizgiler İçin: Koyu Maviler

Mavinin koyu tonları ve lacivert rengini tercih ettiğinizde evinizin dekorasyon tarzı olarak daha dramatik ve modern çizgilere yönelmeniz gerekecektir. İsterseniz koyu mavi tonlarını gri ve kahve tonları ile birlikte kullanarak gizemli ve maskülen tarzda bir dekorasyon yaratabilirsiniz. İsterseniz de koyu mavinin vurgulayıcılığını, açık tonda renkler tercih ederek daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Kendinizi Bir Sahil Kasabasında Hissedin: Turkuaz Mavi

Mavinin en açık belki de en tatlı tonlarından biridir: turkuaz. Pastel bir ton olduğundan dolayı seçilecek yardımcı renkler ile birlikte huzurlu ve sakin bir mekân yaratmak mümkündür. Özellikle de yazlık evlerde ve sahil kasabalarında oldukça sık kullanılan turkuaz rengi; beyaz-krem ve açık pembeler ile birlikte kullanılarak kır evi konseptinde de değerlendirilebilir.

En Trend: Kobalt Mavi

Bu sezon ev dekorasyon trendlerine damgasını vurmuş bir ton olarak kobalt mavi renginden bahsetmek gereklidir. Çarpıcı ve iddialı ev dekorasyonlarında kullanılan kobalt mavi, mavi renginin en çok öne çıkan tonlarından biridir.

Dekorasyonda Renklerin Psikolojik Etkileri

Dekorasyonda Renklerin Psikolojik Etkileri

dekorasyonda

dekorasyonda

Beyaz ve Mavi Ev Dekorasyon Örneği

Beyaz ve Mavi Ev Dekorasyon Örneği

Ev Dekorasyon Fikirleri, Mavi Oturma Odası

Ev Dekorasyon Fikirleri » Blog Archive » Mavi Oturma Odası

mavi beyaz boyalı salon

Dekoritim » Blog Archive » mavi beyaz boyalı salon

Oturma Odası

Oturma Odası DizaynıQport.Net

Ev Dekorasyon Fikirleri, Mavi Dekorasyon

Ev Dekorasyon Fikirleri » Blog Archive » Mavi Dekorasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here