Mutfak masası farklı modelleri, renkleri ve yapıları olan mutfağınızın vazgeçilmezlerindendir. Mutfağın en çok yer kaplayan -maalesef- ancak en iyi şekilde mutfağı bize sunan bir eşyadır. Bu sebeple belli başlı özelliklerine dikkat edilmelidir.

Seçimimizdeki en önemli nokta masanın boyutudur. Mutfağınızı daraltmamalı ancak hem misafirlerinize hem de ailenizin sığabileceği boyutta olmalıdır. Mutfak masasına kişilerin oturabiliyor ve sonrasında rahatça hareket edebiliyorsa masanız ideal büyüklüktedir. Dar bir mutfağınız varsa küçük yuvarlak ya da dikdörtgen masa seçmelisiniz. Küçük mutfaklarda seçeceğiniz masanız açık renkli olmalıdır bu sayede mutfağınız geniş görünecek ve canlı duracaktır. Açılan ve kişi sayısını arttıran masalar günümüzde popüler olmaya başladı. Böyle bir masa seçmek hem kişi sayısı az iken mutfağı büyültür hem de kişi sayısı arttığında sizi zor durumda bırakmaz.

Mutfak masasının boyutu kadar mutfağınıza uyumu da önemlidir. Dolaplarınız, tezgahınız ve eşyalarınızla uyumlu olursa çok daha zarif bir görüntü yakalayacaksınız. Cam ayrıntısı olan bir dolabınız var ise üzerinde küçük cam pencereleri bulunan bir masa mutfağınızı tamamlayacaktır. Renkli beyaz eşyalarınızın olduğu bir mutfakta bu renklerin sayısını daha da arttıracak bir masa mutfağınızı mükemmel bir şekilde canlandıracaktır.

Büyük mutfaklarda yuvarlak masa tercih etmek problem yaratabilir. Büyük yuvarlak masaların ortasına konulacak tabaklara kişilerin uzanması çok zor olur. Bu sebeple dikdörtgen ya da orta boyutlu kare masalar büyük mutfaklar için idealdir.

Ülkemizde genelde uzun ancak dar mutfaklar fazladır. Bu mutfaklara dikdörtgen masalar çok uygundur. Ayrıca mutfağınızın bir köşesine masayı dayayarak pratik olarak yeni bir tezgah daha elde etmiş olursunuz.

Mutfak masasının ahşap ya da plastikten yapılması hem kolay temizlik hem de sağlamlık açısından önemlidir. Cam gibi çabuk kırılabilecek masalarda kullanılabilir ancak üzerlerine çizilmesini engelleyecek şeffaf kaplamalar yapılmalıdır.

Mutfak Masa

Mutfak Masa

Mutfak Masa

Mutfak Masa

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak Masası Setleri ve Mutfak Köşe Takımları

Mutfak Masası Setleri ve Mutfak Köşe Takımları

Mutfak Masaları

Mutfak Masaları

Kilim mobilya mutfak masaları

Kilim mobilya mutfak masaları

Mondi mutfak masası modelleri

Mondi mutfak masası modelleri

Mutfak masası modelleri

Mutfak masası modelleri

 

Gallery of mutfak masası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here