Mutfak tüm olayların merkezindeki odadır. Sadece yemek pişirmek için değil misafir ağırlamak, mutfak gereçleri ve yiyeceklerin depolandığı ve aile yemeklerinin yenildiği bir odadır. Tasarımınızdaki mutfak tüm bu faaliyetleri karşılayacak şekilde olmalıdır. Özel dolaplar ve mükemmel bir tezgah rüyanızdaki mutfağın temel bileşenleridir.

Mutfaktaki düzen sizin için işlevsel bir mekanın anahtarıdır. Dikkatli yemek pişirmek/yemek ve eğlenmek istiyorsanız kombi, tezgah, buzdolabı ve mutfak dolabını nereye yerleştireceğinizi iyi düşünmelisiniz. Aynı zamanda tencere, tava, mutfak eşyalarını ve küçük ev aletlerini saklayacak yerinizin olup olmadığını iyi kontrol edin. Son olarak misafirlerinizi ağırlamada güzel görünecek bir mutfak tasarlamış olacaksınız. Yüksek kaliteli ve renkli malzemeler kullanmak odaya canlılık ve kişilik katmaya yardımcı olacaktır.

     Nasıl daha fazla boş alan yaratabilirim?

Size Tüm tencere, yemek tabakları ve küçük ev aletlerini saklamak için, çekmece ve yedek raflar gerekir. Odanın her metrekaresini kullanarak daha fazla alan yaratın. Baharat rafları ve asılı port raf satın almak size ucuz maliyetle daha çok hacim sunar. Kiler ya da bodrumda daha az sıklıkla kullanılan eşyaları depolayarak biraz daha boşluk yaratın. Tezgah üzerine sık kullanılan hantal öğeleri yerleştirin ve yukarı hafif olanları koyun. Ve en önemlisi, organize olsun! İyi organize aksesuarlar öyle bir hayat kurtarır ki eşyaları saklamak için kaybettiğiniz zamanlar size kalır.

     Mutfak Tasarımında Hangi Tezgah Ve Dolapları Kullanmalıyım?

Düzen ve depolama seçenekleri oldukça standart olduğu için, ilginç malzemeler kullanmak mutfağınızı öne çıkarmaya yardımcı bir anahtardır. Tezgahlara gelince kireç taşı, paslanmaz çelik ya da beton kullanılabilir daha mükemmel görünmesi için granit ya da mermer tezgah kullanılabilir. Renklendirmek için biraz parlak mozaik çini eklemek veya canlı ahşap zemin kaplama yapılabilir. Hatta dolaplara da eklenebilir. Boyalı dolaplar güzel ama ucuz mutfaklar için uygun olacaktır ancak buzlu dolaplar, modern hissetmek için mükemmeldir.

Mutfak Modelleri, En Güzel Mutfak Modelleri Örnekleri

Mutfak Modelleri, En Güzel Mutfak Modelleri Örnekleri

Amerikan mutfak dolapları

Amerikan mutfak dolapları

Beyaz Mutfak Modelleri 2015

Beyaz Mutfak Modelleri 2015

MUTFAK DEKORASYON ÖRNEKLERI

MUTFAK DEKORASYON ÖRNEKLERI

Mutfak Dekorasyon

Mutfak Dekorasyon

MUTFAK DEKORASYON MODELLERI

MUTFAK DEKORASYON MODELLERI

Mutfak Modelleri 2015

Mutfak Modelleri 2015

Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları

 

Gallery of mutfak dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here