Davetlerinizden, kutlamalarınıza kadar size eşlik eden masalarınızın, tarzı ve dahil olduğu takım konuklarınızda olumlu veya olumsuz izlenimler bırakır. Söz konusu yemek masaları olduğunda ise, daha fazla hassasiyet gerektirir. Dekor konusunda tarz, renk uyumu ve yerleşimi gibi birçok nokta önem taşır.

Ancak bu noktalardan ayrı olarak dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. O da yemek masalarınızın ölçüsü. Yemek takımınızın ve masanın bulunduğu köşe ya da bu masada ağırlayacağımız kişi sayısı masanın ölçülerini belirler. Seçeceğimiz yemek masası hem konuk sayısına yeterli olmalı, hem de bulunduğu odada küçük ya da aşırı büyük durmamalı. Aynı zamanda konforlu bir misafirlik sunmalı.

Öncelikle ölçü konusunda belirlenmesi gereken, kişi başına düşen genişlik ölçüsüdür. Bu ölçü en az 60 santimetre olmalıdır. Bu durumda evinde misafir ağırlamak konusunda çok istikrarlı olmayan çiftler için ölçümüz 60 ile 80 santimetre olmalıdır. Bu ölçü iki kişilik yemek masası için idealdir. Tek çocuklu ve çekirdek aileler için bu ölçü değişkenlik gösterir. Bu aileler ve misafirler için, dört kişilik bir masa yeterli olur. Dört kişilik bir masanın ölçüsü 80 ile 120 santimetre arasında olmalıdır.

Misafirleriyle iç içe bir hayat sürenler için en az altı kişilik bir masa gerekir. Altı kişilik masa için belirlenen ölçü 80 ile 180 santimetredir.

Kalabalık aileler için ideal olan masa ölçüşü 80,90 santimetre ile 240 santimetre arasında olmalıdır.

Yemek masasında genişlik kadar, yükseklik te önemlidir. Alışılagelmiş yükseklik 90 santimetredir. Fakat evinizin tavan yüksekliği ve masanın kolayca sığabilmesi açısından, son zamanlarda bu yükseklik 80 santimetre olarak değiştirilmiştir. Belirlenen ölçülere dikkat ettiğimiz takdirde, hem misafirlerimiz rahat edecek hem de evimiz dekorasyon açısından kusursuz olacaktır.

yemek

yemek

yemek

yemek

EVGÖR MOBİLYA

EVGÖR MOBİLYA

Yemek Masaları

Yemek Masaları

Dessenti Lim Açılır yemek masası

Dessenti Lim Açılır Yemek Masası

Country Yemek Masası

Country Yemek Masası

Mondi yemek masası

Mondi yemek masası

Çok

Çok

 

Gallery of Yemek Masası Ölçüleri Nasıl Olur?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here