Ev dekorasyonunda en çok kullanılan renkler arasında olmasa da, son dönemde artan bir popülerlik ile kullanılmaya başlayan yavruağzı rengi, özellikle de duvar rengi olarak ferah ve şık mekanlar elde edilmesini sağlamaktadır. Yavruağzı renginin pastel etkisi ve diğer renkler ile olan uyumu sayesinde, ister duvar dekorasyonunda isterseniz de genel dekorasyonunuzda başarılı renk kombinleri yapma imkanınız da olmaktadır.

Peki, yavruağzı rengi ev dekorasyonunda nasıl kullanılmalıdır?

Çocuk Odalarında Yeni Trend: Yavruağzı Rengi

Çocuk odalarında son dönemde alternatif renk kullanımları oldukça artmaktadır. Bugüne kadar kabul görmüş renkler olan mavi ve pembenin dışına çıkılarak sarı, turuncu, yavruağzı, yeşil ve krem çocuk odaları oldukça popülerdir. Yavruağzı rengi de hem pastel bir ton olmasından dolayı hem de insan psikolojisi üzerinden olumlu ve sakin bir etki yaratmasından dolayı çocuk odalarında tercih edilen renklerden birisidir. Özellikle de krem rengi ile birlikte oluşturduğu uyum, çocuk odalarının sakin ve ferah mekanlar haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Aksesuarlarda Yavruağzı Rengi

Pantone Renk Enstitüsü bilindiği gibi her sene yılın rengi olarak seçimler yapmaktadır. Bu sene ünlü firmanın yılın rengi olarak seçtiği renkler pastel tonlar olunca, moda ve dekorasyon alanında tüm ilgi pastel tonlara çevrilmiştir. Baharın yaklaşması ile birlikte, evinde değişiklik yapmak isteyenler için yavruağzı rengi iyi bir seçim olacaktır. Özellikle de dekorasyon objesi seçiminde yavruağzı rengini kullanmak, sade bir dekorasyon tarzını renklendirecek ve güçlendirecek güzel bir tercih olacaktır. Yavruağzı yastıklar da sezonun öne çıkan aksesuarlarındadır.

Yavruağzı renginin ev dekorasyonunda en çok yakıştığı alanlardan birisi de şüphesiz ki perde seçimidir. Pastel tonlarda dekore edilmiş bir oturma alanı dekorasyonunda; yavruağzı perde seçimi yaparak, mekana şık ve ferah bir dokunuş katabilirsiniz.

Yavruağzı Rengi Dantelli Abiye Model

Yavruağzı Rengi Dantelli Abiye Model

Yavruağzı Rengi

Yavruağzı Rengi

2013 Moda Renkleri:

2013 Moda Renkleri:

2013 Moda Renkleri:

2013 Moda Renkleri:

Yavruağzı Rengi

Yavruağzı Rengi

yavrua

yavrua

Yavru Agzı rengi Diyagonal kravat

Yavru Agzı rengi Diyagonal kravat

16572″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here