Antre evin dış kapısından girildikten sonra dış ortamı iç odalara bağlayan genellikle ayakkabılık, askılık, vestiyer, portmanto gibi eşyaların bulunduğu bir alandır. Son zamanlarda inşa edilen evlerde antre büyüklüğü oldukça geniş olarak yapılmaktadır.

 

Evin girişi ve antreler genel olarak o evde yaşayan insanların yaşam tarzları ve şekilleri hakkında bazı ipuçları vermektedir. Yanlış bir dekor edilmiş antre evin dekorasyonu için kötü bir başlangıç olmaktadır. Antreler insan ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde olmalıdır. Antrelerin evin asıl yaşam alanları olanları olan salon, mutfak, çocuk odası ve yatak odası gibi bölümlerle iyi bir ilişki ve uyum içinde olması gerekir. Antrelerin karanlık olması diğer odalardaki durumu ve ev yaşantısını da olumsuz olarak etkileyeceğinden antrelerin oldukça aydınlık ve şık bir dekorla süslenmesi evdeki yaşam için pozitif bir etki gösterecektir. Aynalar ve çeşitli aydınlatmalar ile daha görsel bir antre oluşturulabilir. Antrelerde çeşitli tablo, biblo, çiçek, heykeller gibi dekorasyonlarla görünüme çeşitli anlamlar katılabilir. Örneğin cilalı bir masa üzerinde bulunan geniş bir kristal vazo antreye asil bir ışıltı ve parlaklık katar. Bu sayede evi hem modern hem de klasik hale getirmiş olur. Antrenin döşemesinde kullanılan taş, ahşap tahta, deri malzemelerle dekorasyon daha sade hale getirilebilir veya kullanımına göre daha da zenginleştirebilmektedir. Mevcut olan alan antrelerde çeşitli mobilyaların kullanımını da sağlayabilir ancak mobilya kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise hareket alanı kısıtlanmamalı ve antrelerde mutlaka bulunması gereken anahtarlıklar, gazete ve fatura koymak için bulunan eşyalar, şemsiyelik ve bir vestiyere öncelik verilmelidir. Küçük bir ayna veya boy aynası kullanmak ise evden çıkmadan son kontrollerin yapılması için de yarar sağlayacaktır. Daha küçük antrelerde ise küçük bir sandalye veya konsol kullanımı antre büyüklüğüne göre ideal olacaktır. Duvarların renkleri ise beyaz, şampanya gibi daha açık tonlarda olmalıdır.

Antrelerde dekorasyon oluşturulurken normal ve sıradan bir antrenin oluşumuna ve kullanılan dekora değil, insanın kendi kişiliği ve ruhunun yansıtıldığı dekorlara ve eşyalara önem vermesi gerekmektedir. Antrelerde bulunan bazı objeler günlük hayatta daha pratik bir ev kullanımına yarar sağlayacaktır. Genel olarak günlük devamlı ve sıkça kullandığımız eşyaların antrelerde bulunması, bu alanlardaki gereksiz eşyaların bulunmasını da engellemiş olacaktır.

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Yeni Moda Antre Dekorasyon Önerileri 2015

Yeni Moda Antre Dekorasyon Önerileri 2015

Antreler için Dekorasyon Fikirleri

Antre Ve Koridorlar İçin Dekorasyon Önerileri

Antre Ve Koridorlar İçin Dekorasyon Önerileri

Antre dekorasyonu

Antre dekorasyonu

Modern antre dekorasyonu 2015

antre dekorasyonu

antre dekorasyonu

Antre Dekorasyonu nasıl olmalı?

Antre Dekorasyonu nasıl olmalı?

Antre Dekorasyonu Ferforje Askılık Modelleri » Dekorasyon Modası

Antre Dekorasyonu Ferforje Askılık Modelleri » Dekorasyon Modası

Antre Dekorasyonu

En iyi 10 quot;kır evi stiliquot; antre dekorasyonu fikri

En iyi 10 quot;kır evi stiliquot; antre dekorasyonu fikri

 

Gallery of Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here