Tavan yüksekliğini biraz daha aşağıya düşürmek için kullanılan sisteme asma tavan denir. En çok tercih edilen modeli de alçıpan asma tavanlardır. Daha aydınlık ve ilgi çekici mekanlar tasarlamak için spot lambalar ile aydınlatılarak uygulanarak odanın genel havasını değiştirebilir. Daima şık ve modern bir görüntü yansıtan asma tavam modelleri evleriniz için harika bir dekorasyon seçeneğidir. Çeşitli şekillerde yaptırarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Asma tavan modelleri hemen hemen her yerde kullanılabilecek tasarımlara sahiptir. Ses kontrolünün sağlanması için çok daha büyük mekanlarda uygulanabilir ve sesin yankı yapmasını engellemeye yarar. Özellikle de toplantı salonlarında veya konferans salonlarında ses kontrolü açısından çok işe yararlar. Isı yalıtımı için de uygun seçenekler olan asma tavanlar tek bir uygulama ile birçok işe birden yarayan kaliteli dekorasyon malzemeleri haline geliyor. Isı yalıtımı ve görsel güzelliği sebebi ile tatil köylerinde oldukça sık kullanılıyor. Evlerde ise daha çok yatak odalarında farklı desen ve modeller ile tercih edilerek yatak odasına renk vermesi sağlanıyor. Çok fazla çeşidi bulunan asma tavan sistemleri dekorasyonun en önemli detayını oluşturabiliyor.

Alçıpan denilen malzeme ile yapılan asma tavanlar hafif oldukları için tavandan asmalı şekillerde de kullanılabiliyor. Ayrıca daha sonra dilediğiniz renge boyayıp dilediğiniz aydınlatma seçenekleri ile süsleyebiliyorsunuz. Yatak odalarınızda rengarenk tasarımlar veya farklı aydınlatma seçenekleri ile kullanarak müthiş bir dekorasyon malzemesi haline getirebiliyorsunuz. Tavanda göz yorucu modeller tercih etmediğiniz sürece inanılmaz dinlendirici oluyorlar. Eğer asma tavan modelinizi salonda tercih ediyorsanız çok çeşitli avizelere veya sarkıt lambalar ile birlikte kullanarak zengin bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda mutfakta veya antrede bile tercih edebilirsiniz. Tamamını spot lambalar ile süsleyerek gizli bir aydınlatma kanalı oluşturabilirsiniz.

Asma Tavan

Asma Tavan

Asma tavan modelleri ev için 2016

Asma tavan modelleri ev için 2016

ALTUN YAPI DEKORASYON

ALTUN YAPI DEKORASYON

İLYADA YAPI

İLYADA YAPI

Led gizli ışıklı asma tavan modelleri 2016

Led gizli ışıklı asma tavan modelleri 2016

Led gizli ışıklı asma tavan modelleri 2016

Led gizli ışıklı asma tavan modelleri 2016

Asma Tavan @ Altuğ Yapı

Asma Tavan @ Altuğ Yapı

Asma Tavan

Asma Tavan

Asma Tavan Nasıl Yapılır ve Asma Tavan Çeşitleri Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here