Evinize uyguladığınız dekorasyon; hem sizin, hem de ailenizin karakterini yansıtır.

Dekorasyon seçiminizde uyguladığınız sade, modern, klasik ya da otantik dokunuşlar; konuklarınızın sizi tanımasına yardımcı olur. Ev dekorasyonunuzun bir parçası olan avizeler de bu noktada çok etkilidir. Avize alırken, kullanılacak ortamın renkleri ve tercih ettiğiniz mobilya tarzına bağlı olarak seçim yapılır. Renkli bir odaya klasik bir avize seçilmeyeceği gibi, klasik ağırlıklı döşenmiş bir salona cıvıl cıvıl ve desenli bir avize alınmamalıdır. Ancak aydınlatma konusunda renk ve desenden daha önemli bir nokta var: Aydınlatmanın gücü. Aydınlatma gücü, avize alacağınız odada ya da ortamda hoşunuza gitmeyen noktaları, dikkat çekmemesini istediğiniz açıları kapatmalı. Bu yüzden tercih edeceğiniz avize, dar açılı ve az ışık saçan türde olmalıdır. Ya da tam aksine, odanızın güneş almadığını düşünüyorsanız ve duvarlarınız koyu renkteyse; etrafa daha çok ışık saçan, ışık yayma açısı geniş olan ve kristalli avizeler tercih edebilirsiniz.

Yemek odasında kullanılan avizeler hakkında  merak edilen noktalardan birisi de, avizenin yemek masasına olan uzaklığının ne kadar olması gerektiğidir. Ana ışık kaynağı olan avizenin masadan yükseklik mesafesi  78 cm – 92 cm yüksekliğinde olmalıdır. Daha fazla yükseklikte yada alçak mesafede olan avizeler, kullanış açısından problem yaratabilir.
Işık yoğunluğundan bahsedilmesi gerekirse, aile yemekleriniz için parlak ışıklar ve büyük avizeler tercih edebilirsiniz.
Daha resmi akşam yemeklerinde ise daha soft, mümkünse beyaz ve direkt göze yansımayan ışıklar kullanmanızda fayda var.

Avizelerin her geçen gün çoğalan seçenekleri, tarzları bu konuda size yardımcı olacaktır. Satışa sunulan ve hazır olarak temin edebileceğiniz avizeler dışında, özel tasarım ve ölçüdeki avizelerden de faydalanabileceğinizi unutmayın.

Salon İçin Avize Seçimi » Yeni Ev Telaşı

Salon İçin Avize Seçimi » Yeni Ev Telaşı

kucukavize_3.jpg

kucukavize_3.jpg

avize seçimi

avize seçimi

Dekorasyonda Avize Seçimi

Dekorasyonda Avize Seçimi

Odalariniza_Gore_Avize_Secimi_

Odalariniza_Gore_Avize_Secimi_

Doğru Aydınlatma İçin 5 İpucu

Doğru Aydınlatma İçin 5 İpucu

salon

salon

Dekorasyonda Kristal Avize Seçimleri

Dekorasyonda Kristal Avize Seçimleri

 

Gallery of Avize Seçimi Nasıl yapılır ve Avizeler Nasıl Temizlenir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here