Bir eviniz var ve önünde de bahçeniz var ise çok şanslısınız. Açık alanı en iyi şekilde kullanmak için bahçe süsleri sizlere rehberlik edecektir ve sizin iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Hayvanlarınız varsa onlar için özel bir alan oluşturabilirsiniz. Su ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacakları bir baraka veya oyun oynayacakları bir alan yaratabilirsiniz.

Bahçelerin olmazsa olmazlarından biriside çiçeklerdir. Ev içinde yetiştirilen rengarenk çiçeklerinizi özellikle bahar ve yaz aylarında bahçenizde onlar için özel olarak oluşturduğunuz kısımlarda hem hava almalarını sağlayabilirsiniz hem de bahçeniz için en iyi dekoru yakalamış olursunuz.

Vazo, saksı veya toprakta yetişen çiçek türleri vardır. Bunları ne şekilde ve nereye yerleştirileceği önemlidir. Mesela toprakta yetişen çiçekleri genelde masa hizasında dekore etmeniz önemlidir. Bahçe girişinde duvarlar varsa hemen üzerine saksı içinde çiçekler koyabilirsiniz.

Havuzlar bahçenin ana damarlarıdır. Dikkat ederseniz sessizliği güzel kuş cıvıltılarıyla birlikte havuz bozacaktır. Ama bu bozulma kötü anlamda değil. Kulağa hoş gelen bir ses olacağı için görsel olarak olmasa da kulağınız ve ruhunuz için mükemmel olacaktır. Konum olarak da mümkünse bahçenin tam ortasına yerleştirilmelidir.

Güzel ve uzun duvarlar varsa buralarda mutlaka asma tercih etmelisiniz.

Dövme demir bir kapı yeşil bir dünyaya girişin kapısı olabilir. Ağaçlara asacağınız fenerler bakış açınızı yükseltecek. Güzel ve pratik olan bu tür aksesuarlar sizlere etkili ipuçları sunuyor aslında. Amacınız bahçeye dört mevsim bitmiş bir görüntü vermek olsun. Ağaçlara asılan ampuller hüzünlü bir ışıltı yayacaktır etrafa. Ampulü ise demir kolyelerle birlikte kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri | En Güzel Evler

Bahçe Dekorasyonu için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri - Dekoloji

Bahçe Dekorasyon Fikirleri | En Güzel Evler

Bahçe Dekorasyonu için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri - Dekoloji

Bahçe Dekorasyonu için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri - Dekoloji

Bahçe Dekorasyon Fikirleri | En Güzel Evler

Bahçe Dekorasyonu Ve Düzenleme İçin Farklı Fikirler - rumma ...

bahçe-dekorasyonu-fikirleri-2015 (12) - Modadekorum.com

Bahçe Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360

Küçük Bahçe Dekorasyon Örnekleri - Qport.net - YouTube

Bahçe Dekorasyonu

Kahve Tadında...: Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe Dekorasyonu | Yemek Odası ve Dekorasyon

50 Bahçe Dekorasyon Önerisi | DDekor-Dekorasyon Fikirleri

En Güzel Bahçe Yol Dekorasyon Örnekleri - 4 Mayıs 2017 ...

Araba Lastiği İle Bahçe Dekorasyonu - Dekorasyon Bul

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here