Bebek bekleyen aileler, hayatlarını tamamen değiştiren o minik mucize için her şeyin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bebeğin gelmesi ile evde artık bir kişi daha olduğundan dolayı onun için bir oda düzenlenme telaşı da başlar. Mobilyası, beşiği, yatağı derken en önemli kararı verme sırası gelmiştir: bebek odası dekorasyon rengi. Peki, bebeğinizin odasını hazırlarken hangi renkleri kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda bebek odası dekorasyonunda en çok tercih edilen renkleri inceleyip, yeni trendlerden ve renklerin karaktere yansımasına dikkat ederek tercih etmeniz gereken renklerden bahsedeceğiz.

Bebekler ilk üç aylarına kadar dünyayı siyah-beyaz görürler ve üçüncü aydan sonra dünyalarına renk girmeye başlar. Bu sebeple bebek odanızın dekorasyon rengine karar verirken ilk dikkat etmeniz gereken nokta çok parlak ve canlı renkler kullanmak yerine daha sade, pastel ve yumuşak tonlarını tercih etmektir.

Bebe Mavisi- Bebe Pembesi

Bebek denildiği an herkesin aklına gelen klasik renklerdir mavi ve pembe. Erkek çocukları mavinin egemenliğinden kurtulamazken, kız çocukları da doğduğundan itibaren pembeler içinde büyürler. Bu durum birçok pedagog tarafından eleştirilse de zor değişecek bir dekorasyon kuralı olduğu da açıktır. Bu sezon uçuk tonların moda olması sebebi ile bebek odalarında da uçuk pembeler ve uçuk maviler ön plana çıkmaktadır. Hatta bu tonun ismi bile bebe mavisi ve bebe pembesi idir.

Doğal ve sakin tonda bir bebek odası hazırlamak isteyen ebeveynlerin ilk tercihlerinden biri olan bebe mavisi ve bebe pembesi, diğer renkler ile de rahatlıkla kombine edilebilmektedir.

Sarı Renk

Pembe ve mavinin hükümdarlığını kırmak isteyenler için iyi bir alternatif de sarı renk idir. Bu renk hafızayı güçlendirici etkisi ve pozitif enerji yayması ile bebek odalarında tercih edilen renklerin başında gelmektedir. Bu rengi kullanırken de, sarının canlı tonları yerine uçuk ve daha yumuşak tonlarını tercih etmeye özen gösterelim.

Ürünlerimiz Aymini Bebek Odası

izmit bebek odası

izmit bebek odası

Tekzen bebek odası

Tekzen bebek odası

Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımları

Venturo Bebek Odası Takımı

Venturo Bebek Odası Takımı

Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı? Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı? Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Pierre Cardin Kids ile Bebek ve Genç Odası'na adım attı

Pierre Cardin Kids ile Bebek ve Genç Odası’na adım attı

12.jpg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here