Kendinize ait olan ve yıllardır kullanmakta olduğunuz evinizin tadilat zamanı geldi. Sizin için keyifli ve nefes kesen güzellikleri olan eviniz, zamanla hiç de çekilmez hale gelebiliyor. Monotonluktan sıkılan, artık farklı heyecanlar arayanlar için yeni ve güzel eşyalar, yeni bir çatı, sıhhi tesisat, pencere gibi küçük ama etkili değişiklikler size çok iyi gelecektir. Çok geniş kapsamlı bir değişim istiyorsanız tadilat için en az 4 ayı gözden çıkarmalısınız.

Yeni bir açık mutfak, yemek odası yapmak için odaların yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Eğer dubleks bir eviniz varsa alt katı mutlaka giyinme odası ve vestiyer olarak banyonun hemen yanında kullanın. Bunun yanı sıra banyonuzu geniş tutun ve en az iki tane bulundurun. Banyoların karşısında olacak şekilde yatak odalarınızı şekillendirin.

DIŞ ORTAM

Evinizin balkonuna çıktığınız zaman size hayat verecek yeşillikler içinde çiçeklerin de olduğu bir doğanın karşılamasını istemez misiniz? Bu yeşil alanın tam ortasına bir havuz ve etrafta biraz hayvan sizi neşelendirmeye, dinç tutmaya yetecektir.

YEMEK ODASI

Yemek odanıza giden yolda kapının olmaması önemli bir unsurdur. Aileniz ile birlikte hoş vakit geçirdiğiniz nadir yerlerden biri olması ve kapının sürekli açılıp-kapanması sizi rahatsız edeceğinden açık plan yemek odası tercih etmelisiniz.

Yemek masasına geçmeden hemen önce meşe ile döşenmiş merdiven basamakları ile 2 adım daha atarak oranın önemini arttırmış olursunuz. Klasik bir ahşap yemek setini bir tane mavi koltuk ile kombin edebilirsiniz.

MUTFAK

Mutfakta renk oldukça önemlidir. Güzel boyanmış dolaplar, otantik bir görüntü oluşturan zemindeki taşlar rustik bir mutfak oluşturmanızı sağlayacak. Çok fazla içecek kullanıyorsanız mutfağın tam ortasına dekoratif bir raf ile ek depolama alanı açabileceğiniz krem çinileri ile yapılmış bir alan oluşturabilirsiniz.

SALON

Açık bir şömine, kombine edilmiş dokular oturma odasında sıcak, misafirperver ve davetkar bir his kazandırır.

KONSERVATUVAR

Pikniklerde sıkça kullandığımız pötikareli örtüleri cam duvarlarla birlikte üstte kullanırsanız ortamı elbise kıvamına getirebilirsiniz. Yumuşak bir halı, tombul ve kırmızı yastıklar ile nötr koltuklar ilke sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz. Bunlara ek olarak gri renkte hasır sandalyeler ile koltukların tam ortasına ahşap gövde sehpa koyabilirsiniz ve burası sizin ikinci bir yaşam alanı  haline gelebilir.

ÇOCUK YATAK ODASI

Dekoratif bir yatak istiyorsanız tavanı süslü olan beyaz metal bir yatak tercih edebilirsiniz. Gül goncası desenli zarif bir duvar kağıdını tavandan yatağın her iki tarafına doğru uzanan yine gül desenli krem perdelerle kombin ederek kadınsı bir hava yakalayabilirsiniz. Yatağın hemen üzerine koyu pembe bir yorgan ve yastık, minyon cam avize, masa lambaları ile Fransız tarzı yatak odası oluşturabilirsiniz.

YETİŞKİN YATAK ODASI

Ana yatak odamızda ise gri ve beyazın uyumunu kullanarak hem canlandıran hem de yatıştırıcı huzurlu bir oda yaratmak istedik. Yan duvarlar sade ve beyaz boyanır, yatağın hemen arkası ise yine çiçeklerle sofistike bir cazibe katar. Gri yatak örtüsü yatağa lüks bir oteldeki tarzı yansıtır. Siyah avize ile ortama klasik bir hava katarken, pembe yastıklar ise yumuşatacaktır.

BANYO

Banyoda şık bir rulo ile oluk paneller ve kahverengi-beyaz küvet belirleyici etmenlerdir. İki taraftan birleşerek kapanan perdeler, küvet üzerinde kadınımsı güzel bir portre ve gül baskılı bir havlu ile romantik bir dokunuş sağlayabilirsiniz. Boyalı bir beyaz tabure, pencerenin hemen önüne konulacak basit ama sofistike bir görüntü oluşturan narin bir kavanoz ve içerisindeki çiçekler ile kombinasyonu tamamlayabilirsiniz.

Ev Tadilatı

Ev Tadilatı

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI DEKORASYON PROJE TASARIM

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI DEKORASYON PROJE TASARIM

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI RESTORASYON KAŞ KEMER

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI RESTORASYON KAŞ KEMER

KOMPLE EV TADİLATI Ref:Akın Kışlak

KOMPLE EV TADİLATI Ref:Akın Kışlak

 Ev Tadilatı!

Bir Şey Anlatıyorum, Kesme Sözümü!: Ev Tadilatı!

TADİLAT/DEKORASYON « Cansa Yapı

TADİLAT/DEKORASYON « Cansa Yapı

Tadilat

Tadilat

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI DEKORASYON PROJE TASARIM

TADİLAT EV TADİLATI İŞ YERİ TADİLATI DEKORASYON PROJE TASARIM

 

Gallery of Ev Dekorasyonu ve Tadilatı Nasıl Yapılır?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here