Ev dekorasyonunda kadınların etkisi tartışılmazdır. Kadınlar, seçimleri ile ev dekorasyonuna imza atarlar ve hangi tarzda bir dekorasyon oluşacağına kadar verirler. Her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da maskülen bir tarzın karşısında oluşan feminen bir tarz vardır. Bu yazımızda feminen tarzda dekore edilen evlere göz atarak, feminen dekorasyona ait ipuçlarına birlikte bakacağız.

İLK KURAL: PEMBEDEN VAZGEÇME

Feminen tarzda bir dekorasyonun olmazsa olmaz ilk kuralı; pembe rengin hükümdarlığıdır. Pembenin her tonu bu dekorasyon tarzı için önemlidir. Romantik feminen bir dekorasyon tarzı isteyenler için pastel tonda pembeler iyi bir tercih iken, iddialı bir feminen tarz isteyenler ise fuşya, şeker pembe gibi canlı tonlara yer vermelidirler.

Dekorasyonda pembe rengi kullanmak istemeyenler ise objelerde bu renge yer verebilirler. Özellikle pastel tonlarda dekore edilen bir mekânda canlı pembe renginde kullanılan bir perde ya da yastıklar ne kadar da dikkat çeker di mi?

UÇUŞAN PERDELER, ÇİÇEKLİ YASTIKLAR

Feminen bir ev dekorasyonunda kadınsılığı hatırlatan her bir detay önemlidir. Uçuşan perdeler bu taraz bir dekorasyon için ideal seçim olacaktır. Bunun yanı sıra feminen bir dekorasyon için çiçek desenine başvurmak da doğru bir seçim olacaktır. Çiçekli kumaşlar, çiçekli yastıklar hem romantik hem de feminen tarzda bir dekorasyon yaratacaktır.

Feminen tarzda bir dekorasyonda pembe renginin en iyi yardımcıları beyaz,  krem gibi pastel renkler olacağı gibi sarı, turuncu gibi canlı renkler de olacaktır. Özellikle de eğlenceli ve feminen bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız turuncu ve sarı rengine yer vermelisiniz.

İpucu: Feminen tarzda bir ev dekorasyonu için feminen tarzda tasarlanmış dekor objeleri de kullanabilirsiniz. Örneğin büyük ve gösterişli bir makyaj aynası vb.

Feminen Dekorasyon Önerileri

Feminen Dekorasyon Önerileri

Feminen Ev Dekorasyonu

Feminen Ev Dekorasyonu

Maskülen ve Feminen Dekorasyon Bir Arada

Maskülen ve Feminen Dekorasyon Bir Arada

Feminen Dekorasyon Önerileri

Feminen Dekorasyon Önerileri

Feminen ve Maskülen Dekorasyon Fikirleri

Feminen ve Maskülen Dekorasyon Fikirleri

Feminen  Ev Dekorasyonu Modelleri Arşivleri

Feminen ve Maskülen Ev Dekorasyonu Modelleri Arşivleri

Feminen Ev Dekorasyonu Örnekleri

Feminen Ev Dekorasyonu Örnekleri
Burcunuza

Feminen ve Maskülen Mutfak Dekorasyonu Önerileri Ev

mükemmel Feminen ve Maskülen Mutfak Dekorasyonu Önerileri Ev

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here