Ev dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bir çok püf nokta bulunmaktadır. Bunlardan başlıcalarını; oda seçimi, renk seçimi, aydınlatma, mobilya tercihleri, oda dizaynları, mutfak tercihleri, yatak odası dekorasyonları olarak sıralayabiliriz. Bu noktalardan en önemlileri, renk seçimi, renk uyumu, odaların belirlenmesi aşamalarıdır.

Ev dekorasyonlarında odaların belirlenmesi cephelerine, ışık alma oranlarına, büyüklüklerine göre yapılmaktadır. Öncelikle dekorasyonda dikkat edilmesi gereken nokta  bu olmalıdır. Zamanımızın çok büyük bölümünü geçirdiğimiz salonlar, büyük ve bol ışık alan havadar olan odalar olmalıdır.  Oda seçiminden sonra odalarımızı boyayacağımız renklerin belirlenmesi aşaması gelir. Renk tercihi yaparken kullanacağımız mobilyaların ve beyaz eşyaların, yer döşemelerinin renklerine göre renk tercihi yapmamız gerekir. içinde renk uyumu olmaz ise bütün renkler sırıtacak ve göze batacaktır. Böyle bir durumda bizler çok huzursuz oluruz. Bu tercihlerden sonra aydınlatmalara dikkat etmeliyiz. Aydınlatmalar hem odalarımız aydınlattığı gibi, hem de odalarımızın estetik görünüşlerine yardımcı olurlar. Aydınlatması çok iyi ancak estetik olarak sırıtan bir aydınlatmayı hiç birimiz tercih etmeyiz. Odalarımızın süslemelerine de dikkat etmemiz gerekir. Duvarlarımıza koyacağımız tablolar, resim çerçeveleri, niş bibloları, saatler hem estetik olmalı hem de duvarlarımızın boyutlarına uygun olmalıdır. Küçük bir duvara kocaman bir çerçeve asılması hoş olmayacaktır.  Mobilya tercihleri oda boyutları ile uyumlu olmalıdır. Mobilyalarımız oda içerisinde sırıtmayacak büyüklükte  olmalıdır. Bu şekilde odalarımıza estetik ve görsel güzellik katmış oluruz.

Ev dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken noktaların bir kısmını inceleyebildik. Evlerimiz için dikkat etmemiz gereken bir çok detay bulunmaktadır. Bu detaylardan en önemlileri olan yukarıda yazılı noktalara dikkat ederek evlerimizi görünüş açısından zenginleştirebiliriz.

Dekorasyon Ve İncelikleri » Bilgiustam

Dekorasyon Ve İncelikleri » Bilgiustam

Class Dekor

Class Dekor

Dekorasyon

DekorasyonDekorasyon

DEKORASYON

DEKORASYON

Aytürk Yapı Dekorasyon

Aytürk Yapı Dekorasyon

Anasayfa

Anasayfa

Kelebekler Vadisi Villa Dekorasyonu,Villa Dekorasyon

Kelebekler Vadisi Villa Dekorasyonu,Villa Dekorasyon

 

Gallery of dekorasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here