Evlerimizin dekorasyonlarının tamamlayıcı unsuru olan duvarlarımızın dekorasyonlarıdır. Ev  dekorasyonlarında duvarlarımızı düz ve sade bir kağıt kaplamayla yapabiliriz. Ancak bu durum evimizin görsel güzelliğini azaltacaktır. Bu nedenle  ev dekorasyonu yaparken duvarlarımız da dekore etmeliyiz. Duvar dekorasyonu için çok çeşitli yollar vardır. Bunların bir kısmı boya ile, bir kısmı kaplama ile bir kısmı da değişik süs ve çerçeveler ile yapılabilir.

Duvarlarımızı açık ve pastel renklerin üzerine açık kahve rengi ile desenli bir şekilde boyayabiliriz. Açık kahve rengi mobilyalarımızın rengine yakın ve  uyumlu olacağından odalarımız daha hoş görünecektir. Böylece duvarlarımız hem desenli, hem de daha renkli olacaktır. Ancak günümüzde boya eskisi kadar rağbet görmemektedir. Artık kağıt kaplamalar revaçtadır.  İnsanlar istedikleri renklere ve desenlere göre kaplama kağıt siparişi vermekte ve duvarlarına yapıştırmaktadırlar. Burada dikkat çeken yöntem üç boyutlu kağıt kaplamalardır. Örneğin odanızın bir duvarına büyükçe bir dinozorun üç boyutlu kaplamasını yaptırabileceğiniz gibi bir savaş uçağının sisler içindeki üç boyutlu resmini kaplattırabilirsiniz. Bunun dışında süsler ve çerçeveler ile duvarımızı dekore edebiliriz. Örneğin, çok beğendiğimiz resimleri küçük çerçeveler içerisinde duvarımızın her yerine asarak bir çeşit resimlik haline getirebiliriz. Böylece duvarımız hem sade bir boya hem de kalabalık bir resimlik haline gelecektir. Duvarlarımıza nişler açarak bu nişler içerisine çerçeveler ve  ve küçük biblolar koyarak duvarımızı dekore edebiliriz. Yine duvarımız, doğru aydınlatmalar ve resimli kaplamalar ile cadde, kafe veya ünlü bir mekanın tasvirini yapabiliriz. Bu hem bizi mutlu edecektir hem de duvarımızı daha estetik hale getirecektir.

Bütün bu dekorasyonların yanında duvarımıza kot farkı verilerek kısa ahşap kitap rafları ekleyebiliriz. Bu şekilde hem kitaplığımız hem de dekore edilmiş bir duvarımız olacaktır. Bu önerileri uygulayarak daha hoş yaşam alanları elde edebiliriz.

Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyon örnekleri

Duvar dekorasyon örnekleri

duvar

duvar

2016 Moda Duvar Dekorasyonu

2016 Moda Duvar Dekorasyonu

Pembe Kreasyon: ÇERÇEVELERLE DUVAR DEKORASYONU

Pembe Kreasyon: ÇERÇEVELERLE DUVAR DEKORASYONU

EV VE DUVAR DEKORASYONU

EV VE DUVAR DEKORASYONU

Duvar Dekor

Duvar Dekor

Duvar Taş Dekorasyonu

Duvar Taş Dekorasyonu

 

Gallery of duvar dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here