Evdeki monotonluktan sıkılanlar için sizi aydınlatacak, odaları renklendirecek bazı fikirler sunacağım. Çok fazla para harcamadan odalarınızı farklı ve güzel hale getirmeniz mümkün. Bunun için boya, boya fırçası ve rulolar yeterli olacaktır. Kadın için ev içi düzen, temizlik ve son zamanlarda da dekorasyon büyük önem kazanmaya başladı. Artık daha modern evler tercih ediyor, daha kaliteli ve çekici kıyafetler giyiyoruz. Değişen bu düzende sürekli yeni kalabilmek için bu tür dokunuşlar her zaman önemlidir. Belirli zaman aralıklarında, canınız sıkıldığında bu tür uygulamalar yapabilirsiniz.

Boyayı daha önce hiç mobilyalar üzerinde denemiş miydiniz? Rulolar vasıtası ile önce mobilyalar kaplanır. Daha sonra el becerini varsa yani çiziminiz iyi ise kendiniz için bir desen oluşturabilir veya boyayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kumaş ve mobilyaları kaplarken biraz bastırmanız ve boya tercihini iyi yapmanız olacaktır.

Eviniz çok katlıysa ve tek renk sert, dar bir merdivene sahipseniz bu alanı genişletmek için boya yapmanız gerekecek. Benim önerim boyayı merdiveni ortalayarak şerit şeklinde oluşturmanız olacaktır. Çizgiler merdiveni olduğundan çok daha büyük gösterecektir. Sert bir zemin içinse sempatik renkler kullanmaya özen gösterin.

Odanızı bulanıklaştırmaya ne dersiniz? Daha önce duvarlarda farklı renkler denemediyseniz şimdi bu çılgınlığı yapmalısınız. Duvarın iki bölüme ayırın ve üst-alt şeklinde farklı renkte fakat birbirinin tonları olan boyalar kullanarak bulanık bir görüntü oluşturun. Bu görüntüyü bantlarla yapılan çerçeveler ile tamamlayabilirsiniz.

Ben evin içindeyim ama dışarıyı, ağaçları, insanları özledim diyorsanız, yeni bir ortam yaratmak için hazır olun. Duvar kağıtları tam da sizin için bunu yapabilir. Yeteneğiniz varsa yine kendi isteğinize göre tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Duvarın bir tanesine ağaç, dalları, yaprakları ve dal üzerinde kuşlar olan duvar kağıdı kullanarak özlediğiniz bahçe havasını odanıza taşıyabilirsiniz.

Küçüklüğümüzde tahtalarda resimler çizdiğimiz üstümüzün başımızın battığı tebeşirler günümüzde de karşımıza çıkacak deselerdi inanmazdık. Ama altta da göreceğiniz üzere komidin veya çekmecelere birbirine zıt iki renk belirleyerek alttan ve üstten bu renklerin tonlarında giderek mükemmel bir görüntü çıkarabilirsiniz. Bunları boyamak için tebeşir kullanacaksınız ve daha sonra boyadığınız yerleri zımparalamak gerekecek.

Ev Dekorasyonu, İki farklı ev dekorasyonu.

Ev Dekorasyonu, İki farklı ev dekorasyonu.

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

ev dekorasyonu Arşivleri

ev dekorasyonu Arşivleri

Modern pembe ev dekorasyonu tasarımları ve örnekleri

Modern pembe ev dekorasyonu tasarımları ve örnekleri

İlginç Raf Tasarımları

İlginç Raf Tasarımları

Dekoratif Salon Sehpaları

Dekoratif Salon Sehpaları

Ev Dekorasyonu Modelleri. Renkli ve Farklı!

Ev Dekorasyonu Modelleri. Renkli ve Farklı!

Farklı İlhamla Ev dekorasyonu

Farklı İlhamla Ev dekorasyonu

 

Gallery of Eviniz için Küçük ama Etkili Dokunuşlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here