Gri renk, bu sezon hem modaya hem de ev dekorasyonuna damga vuran renklerden biri olmuştur. En açık tonundan en koyu tonuna kadar geniş bir renk skalası buluna gri renk; soğuk bir renk gibi gözükse de birlikte kullanıldığı renklerle sıcak ve doğal bir mekân yaratabilir. Gri rengin en büyük avantajlarından biri, birçok renk ile birlikte kullanılabilir olmasıdır. Bu sebeple, oturma alanlarında gri kullanımı oldukça popüler bir tercihtir. Peki, oturma alanınızda kullandığınız gri rengi hangi renk perde seçimi ile tamamlamalısınız?

SOĞUK GRİ Mİ SICAK GRİ Mİ?

Gri bir dekorasyona yardımcı renk olarak hangi rengi kullanacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız, öncelikle seçtiğiniz gri rengin sıcak renk grubundan mı yoksa soğuk renk grubundan mı olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Gri rengin içerisine mavi ve yeşiller karıştırıldıysa; seçtiğiniz gri soğuk gri kategorisine girmektedir. Soğuk gri dekorasyonu ile en çok uyum sağlayan renk beyazdır. Grinin soğukluğunu kıran ve daha ferah bir mekân yaratmaya imkân sağlayan beyaz renk özellikle perde rengi olarak tercih edildiğinde şık ve ferah bir oturma alanı oluşturulacaktır. Beyazın yanı sıra sarı ve hardal rengi de soğuk gri tonu ile iyi bir uyum yakalamaktadır.

Dekorasyon rengi olarak kullandığınız grinin içerisine kırmızı veya turuncu gibi bir renk karışmış ise; seçtiğiniz gir sıcak tonda bir gridir. Sıcak gri tonuna en çok yakışan renklerden ilki zeytin yeşili rengidir. Bunun yanına koyu bir ton olmasına rağmen zümrüt yeşili rengi de şık bir oturma alanı yaratılmasında etkilidir. Bunların yanında kırmızı, somon rengi, turuncu ve mor gibi canlı renklerden seçtiğiniz perdeler ile sıcak gri tonunu birlikte kullanabilirsiniz. Bu renk birliktelikleri hem şık hem de farklı dekorasyon tarzına imza atacaktır.

Gri Koltuklarla Dekorasyon | Yapı Dekorasyon 360

Gri ev dekorasyonu

Örnek Alabileceğiniz 10 Güzel Salon Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360

 

Ev Dekorasyonunda Bejlerin Yerini Gri Tonları Alıyor! | Bağlar Bal

Ev Dekorasyonunda Bejlerin Yerini Gri Tonları Alıyor! | Bağlar Bal

Gri Koltuk Takımları » Dekorasyon Modası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here