Az bütçeniz varsa ve evinizi güzelleştirmek, dekore etmek istiyorsanız sizin için birkaç önerimiz olacak. İç tasarımcılar bankadaki paranızı size bozdurmadan nasıl zarif bir ev sahibi olursunuz sizlere fikirleriyle yol gösterecek. Yastıkların kullanımı ve seçiminden, pencereleri onarılması, tedavi edilmesi, parke zeminler üzerine eklenen bir kat boya ile odanın nasıl değişeceğine kadar bilmeniz gereken birçok basit çözüm var.

Taç kalıplama ile odanın bitmiş ve eskimiş yerlerini onarabilir, tavan ve duvarlara şık bir görünüm verebilirsiniz. Taç kalıplama, her bütçeye uygun fiyatı vardır. Özellikle de boyanabilir ve plastik sürümleri nispeten diğerlerine göre daha ucuzdur. Aralarında seçim yapabileceğini birçok genişlikleri vardır. Daha büyük etki yapsın istiyorsanız bütçenizi biraz arttırmanız gerekecektir. Evinizde yüksek süpürgelik, tavan kiriş, kolon, tavan madalyonlar, sandalye raylar gibi dökümler üzerine her türlü eklemeyi yapabilirsiniz.

Oda dekorasyonu yaparken verilen en zor kararlardan bir tanesi de renklerdir. Evinize zerafet katmak için belirli bazı renkler vardır. Kalın, sade renkler veya dramatik, yumuşak renklerden herhangi birini seçin. Bu sizin kişiliğinize bağlı. Siyah iç kalıpların ve aksesuarların kullanılması, kırmızı bir mutfakta mükemmel görünecektir. Parlak kırmızı, cüzdanınızdan fazla para çıkmadan pahalı bir duygu oluşmasını sağlar. Kırmızı parlak rengi seçerseniz genel tasarımda bazı siyah aksesuarlar eklemeyi unutmayın.

Yastıklar evinizde 2 amaca hizmet eder. Doğru seçilmiş yastıklar konforlu, rahat olmalıdırlar. Eğer dinlenmek için yeterince büyük ve yumuşak yastıklar seçerseniz konforu daha fazla olur. 12 – 18 inc boyutunda bir yastık yerine 22 – 24 inc büyüklüğünde tombul yastıklar kullanın. Peluş yastıklarla zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Odanın şık görünmesine yardımcı olacak diğer bir unsur ise pencerelerdir. Pencereleri onararak evinize en az bütçe ile en zarif görüntüyü elde edebilirsiniz. Pencereler için akıllı seçimler yapmalısınız. Transparan ürünlerden kaçının. Sizin için fon perdeleri öneririz. Doğal ipek, keten ve pamuk gibi zarif malzemeler genellikle daha ucuz olur. Fonlar sizin için uygun değilse o zaman bambu veya ahşap jaluzi tonlarını deneyin.

Aydınlatma yapılan en büyük ve etkileyici hilelerden birisidir. Avizeleri doğru yerde kullanırsanız evinizi çok iyi yansıtabilirsiniz.

Bir evde duvardan duvara halılar evin içine sıcak ve yumuşaklık katar. Ancak, parke zeminler pırıl pırıl olur ve aynı zarafeti katar. Parke doğru seçim yapılırsa iyi bir yatırım olur. Özellikle koyu renk seçmek evi daha modern gösterir. Diğer taraftan laminat başka bir seçenek olabilir. Kalıcı bir kalite istiyorsanız piyasadaki en iyi laminat satın aldığınızdan edmin olun. Laminat ve peluş halı arasında seçim yapmak istersek, halıyı tercih ederiz. Ahşap kullanmak isterseniz huş ve meşe en sık kullanılan modelidir.

Güzel Ev Dekorasyonu

Güzel Ev Dekorasyonu

11 Şık Aile Dostu Yaşam Odaları Dekorasyonu 2015

11 Şık Aile Dostu Yaşam Odaları Dekorasyonu 2015

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Zarif ev dekorasyonu yapma

Zarif ev dekorasyonu yapma

Zarif Ev Dekorasyonu Pinterest’te

Zarif Ev Dekorasyonu Pinterest'te

Dünyanın 20 En Güzel Ev Dekorasyonu

Dünyanın 20 En Güzel Ev Dekorasyonu

Öğrenci Evi Dekorasyonu

Öğrenci Evi Dekorasyonu

Zarif Ev Dekorasyonu Pinterest’te

Zarif Ev Dekorasyonu Pinterest'te

Güzel ve Zarif Ev Dekorasyonları Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here