Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte fiziksel kitaplara gösterilen ilgi oldukça azalmıştır. Bu ilgi ne kadar azalsa da kitap tutkunları bu ilgilerini hiçbir zaman azaltmamışlardır ve hala kitaplarına oldukça bağlıdırlar. Hatta kitaplarını daha güvenli muhafaza etmek ve aradığı kitaba daha kolay erişebilmek için kitaplıklar kullanılmaktadır. Bu kitaplıklar boyut ve dekorlarına göre değişiklik göstermektedir.

Okuma kültürü geliştikçe kitap sayısı artacağından dolayı önce küçük kitaplıklar zamanla kitapların artmasıyla yerlerini daha büyük kitaplıklara ve hatta imkân varsa daha büyük okuma odası ve kütüphanelere bırakmaktadır. Okudukça daha fazla okuma isteği gelir ve yeni kitaplar temin edilmeye başlanır. Bu kitaplarla beraber yeni kitaplıkların temini de gerekmektedir. Geçmiş yıllarda tek çeşit olan ve alt alta birkaç raftan oluşan kitaplıklar günümüzde yerini daha modern ve çeşitli şekillerde kitaplıklara ve kitap raflarına bırakmıştır. Bazı ortamlarda ise kişilerin kitap ilgisi olmamasına rağmen sırf dekorasyon amaçlı kitaplıklar ve raflar yapılmıştır. Bu raflar oldukça ilgi görmekle beraber hemen hemen her evde bir kitaplık yerini almaya başlamıştır. Okuma odalarındaki kitaplıkların görsel bakımdan güzelliği bu odalar ilgiyi artırmakta ve insanlar üzerinde daha çok okuma alışkanlığı oluşturmaktadır. Ancak sırf görsellik açısından kitaplıkların kitaplarla doldurulması insanlara görsellikten başka hiçbir şey kazandırmaz. Sadece görsellik yerine kitapların okunması ve bu kitaplardan yararlanmak zihinsel ve kültürel açıdan insanları bir üst seviyeye çıkaracaktır. Çeşitli konulardaki çeşitli yazarların farklı konulu kitaplarının okunması da kültür yanında bilgi birikimine de yarar sağlayacaktır.

Çeşitli kitaplıklara dekorasyon açısından ilgi çok fazladır. Bu kitaplıklardaki çekicilik sadece görsel anlamda olmayıp kitaplara olan ilgisini de artırması beklenmektedir. Okuma alışkanlığı açısından yeterli düzeye sahip olmak ülkenin gelişmişlik düzeyini de artıracağından okuma alışkanlığı edindirmek için çeşitli yollara başvurulabilir.

En

En

Kitap Tutkunlarına 25 Kitaplık Önerisi

Kitap Tutkunlarına 25 Kitaplık Önerisi

Kitaplık Modelleri ve Fiyatları

Kitaplık Modelleri ve Fiyatları

En İlginç Kitaplık Modelleri arşivleri

Kitap Tutkunlarına 25 Kitaplık Önerisi

Kitap Tutkunlarına 25 Kitaplık Önerisi

2014 Kitaplık Modelleri

2014 Kitaplık Modelleri

Kullanışlı Kitaplık Örnekleri

Kullanışlı Kitaplık Örnekleri

Yaratıcı Kitaplık Tasarımları

Yaratıcı Kitaplık Tasarımları

Kitap tutkunlarına 25 kitaplık önerisi

Kitap tutkunlarına 25 kitaplık önerisi

 

Gallery of Kullanışlı Kitaplık Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here