Lokanta planınızı yapmadan önce yemeklerinizin güzel ve farklı olmasını sağlamalısınız. İyi yemekler, iyi hizmet sizlere çok iyi müşteri kitlesi getireceği gibi restoranın ambiyansı da sizlere müşteri kazandıracaktır. Müşterilerin restoranınızda rahat hissetmesini ve yemek yerken keyif almasını sağlamalısınız.

Lokantanızın tasarımı müşterilerinize yemek öncesi için hazırlamalı. Arka planda güzel ve hoş bir müzik, özel tablolar, keten masa örtüleri içeri girenleri farklı bir dünyaya götürmeli.

Lokantayı planlarken dikkat etmeniz gereken birçok konu var. Bunlardan bir tanesi de restoranın büyüklüğü yani oturma kapasitesi ile tasarımı yani ambiyansı dengelemeniz. Başka bir deyişle aynı anda müşterilerinizi rahat ettirirken, onları meşgul edecek tasarımlarda bir yer olması gerekir. Şayet müşteri beklemeyi çok sevmez.

Bazı restoran türleri oturma kapasitesinden çok iç tasarıma odaklanmakta. Bu da farklı bir yöntemdir. Tutar mı tutabilir ama dengeyi sağlamak çok daha önemli olacaktır.

Lokantaların da belli başlı sorunları vardır. Lokantanızı oluştururken bunlara mutlaka dikkat etmenizi öneririm. Örneğin tabloları kesinlikle hemen girişe, mutfağın yanına veya tuvaletin duvarına asmayın. Tablolar yemek odasında ortasında ve göze çarpıcı halde olmalıdır. Tablolar yerine ahşap bölmeler yaparak o bölmelere uzun boylu bitkiler koyabilirsiniz, bu farklı bir hava katacaktır odaya.

Çok iyi kazanan restoranlara dikkat edin arkada mutlaka bir müzik görürsünüz. Restoran için müzik gümüş kurallardan bir tanesidir. Müziğin tarzını duvarda asılı tablolarla birleştirmek harika olacaktır. Tekrarlanan müziklerden kesinlikle kaçının. Canlı performans olursa çok daha iyi olabilir, ortama bir duygu ambiyansı katacaktır ama bu biraz pahalı olabilir. İyi bir sanatçıyla birlikte özel bir akşam yemeğinde kalabalık bir ortam oluşturabilirsiniz. Birçok restoran hafta sonları veya haftanın belirli günlerinde canlı müziğe yer veriyor.

Diğer bir önemli konu ise ısıtma ve havalandırma. Yeni bir restoran için en çok para harcamanız gereken diğer bir husus da ısıtma ve soğutma sistemleri için yapılır. Kesinlikle ve kesilikle müşterilerinizin burnuna duman kokusunun gelmemesi gerekir. Uygun bir klima restoranlar için vazgeçilmezdir. Havalandırmayı mutlaka bulundurun.

Müşterileriniz yemekten hemen sonra lavaboya yöneleceklerdir. Lavabodaki ambiyans da müşteriler için çok önemlidir. Kimse pis bir lavaboya bir daha gelmek istemez. Tuvaletlerinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Peçeteler bitmiş olabilir, çöp dolmuş olabilir. Kısacası tuvaletleri temiz tutmalısınız.

Restoran Dekorasyon Örnekleri | Yapı Dekorasyon 360

Restoran Dekorasyon Örnekleri | Yapı Dekorasyon 360

Restoran Dekorasyon Örnekleri | Yapı Dekorasyon 360

Restaurant Dekorasyon Fikirleri | DekorasyonAnkara.net

Lokanta Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? - Dekorup

Restaurant Dekorasyon Fikirleri | DekorasyonAnkara.net

Lokanta Nasıl Dekore Edilir? | NasılKolay

ECZANE DEKORASYONU | Portfolio Categories | Restaurant

İran'dan Farklı Bir Restaurant Dekorasyonu › Binbir Dekor

En Güzel Restoran Dekorasyon Örnekleri - 3 Aralık 2016 ...

CAFE DEKORASYON - BAR DEKORASYON- RESTAURANT DEKORASYON ...

Restoran Dekorasyon Örnekleri | Yapı Dekorasyon 360

Şık ve Modern Restaurant Dekorasyonu Önerileri | Mobilya ...

KAFE-LOKANTA DEKORASYON | Deryapen Limited Şirketi - Derya ...

CAFE / RESTAURANT

Restoran Dekorasyon Örnekleri | Dekorasyon Mobilya Modelleri

Bu lokanta hem lüks hem esnaf işi - Gurme Rehberi

Lokanta Dekorasyon Fikirleri - DekorasyonAnkara.net

Lokanta Dekorasyon Örnekleri

PAYLAŞ
Önceki İçerikİkiz Bebek Beşikleri
Sonraki İçerikŞifonyer Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here