İnsanlar dinlendikleri yerlerde, yani evlerinde huzur bulmak isterler. Günün yorgunluğunu atıp yeni güne enerji dolu başlayabilmek için evlerinin dekorasyonu da önemlidir. Yatak odası, oturma odası, mutfak, salon ve diğer odaların tamamının iç huzuru artıracak şekilde dizayn edilmesi gerekir. Bu alanların tamamında kullanılan eşyalar kadar perdelerinde dikkatli seçilmesi ve dingin renkler taşıması gerekir. Odaya uygun perde nasıl seçilir diye düşünüyorsanız sizlere harika fikirler hazırladık. Yaşam alanlarında kullanılacak perdelerin ilk olarak odada bulunan eşyaların bir kısmı ile benzeşmesi ve aynı renkleri taşıyor olması dekorasyonun başarılı olması için şarttır. Eğer evinizde kullanmakta olduğunuz eşyalar spor ise perde seçiminizde spor ağırlıklı olmalıdır. Aksi takdirde daha başlangıç noktasında hatalı bir giriş ile karşılaşırsınız.

Odaya uygun perde nasıl seçilir?

Şimdi bu soruya cevap verelim. Örneğin salonunuzda kırmızı, siyah ve beyaz renkler ağırlıkta. Bu odada en doğru perde spor bir perde seçimi olacaktır. Örnekte verdiğimiz renklerin tamamı spor renklerdir. Stor perdelerde bu renklere uyum sağlayacak çok model bulunmaktadır. Odanın perdesini kırmızı benekli beyaz zeminli stor perde ile tamamlayabilirsiniz.

Veya odanızda kahverengi, beyaz ve krem renkler ağırlıkta ise perdenin bej rengi olması gerekmektedir. Veya aynı dekorasyonda beyaz zemin üzerine kahve köpüğü renkleri ile hazırlanmış bir perde kullanabilirsiniz. Burada esas olan kullanılan eşyalar arasından göze görülen bir rengin seçilip aynı rengin perde içerisinde de bulundurulmasıdır. Böylece odanın içerisinde aksi ve kafa karıştırıcı renk cümbüşü değil, sade yalın ama kaliteli bir dekorasyon olacaktır.

zebra

zebra

Perde Nasıl Seçilir?

Perde Nasıl Seçilir?

Ev Dekorasyonunda Gri ve Pembe Uyumu

Ev Dekorasyonunda Gri ve Pembe Uyumu

Perde Nasıl Seçilir?

Perde Nasıl Seçilir?

perde

perde

Eve Dair: Perde Seçerken

Eve Dair: Perde Seçerken

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon

Salon

 

Gallery of Odaya Uygun Perde Nasıl Seçilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here