Perdeler artık evin içini saklamaktan çok dekorasyon amaçlı kullanılmaya başlandı. Artık her geçen gün farklı perde modelleri çıkıyor. Odanın içinde istediğiniz tasarıma göre perdelerinizi seçebilirsiniz. Perde tek bir tarafta toplanmışsa içeride ayna görüntüsü oluşturulmak istenmiştir. Yani odadaki dikkat çekmesini istediğimiz güzellikteki mobilyaların gün ışığına çıkması için kullanılır. İki farklı renkten (beyaz-kırmızı) koltuklar perdeler tek tarafa toplanarak ışınların direkt olarak koltuğa vurması ve renklerin yansımasını görüyoruz. Bu tür bir odayı kütüphane olarak kullanabilirsiniz.

Kat kat uzanan perdeler ahşap panjur ile birleşerek ortamı oldukça yumuşatır. Sandalyelerde kullanılan yeşil kare desenli detaylar perdelerin üstünde de kullanılarak festival havası oluşturulmuş. Bu dekoru da perdenin tam ortasında şerit halinde uzanan kravat perdeyi kullanarak muazzam bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Oturma odanızın penceresi duvardan duvara ise çok şanslısınız demektir. Bu durumda odayı nötrleştirmek yerine canlandırmak daha uygun olacaktır. Güneş ışınlarının çokça girdiği odalarda kullanacağınız perdeler soluk renkli ve koyu tonda olmalıdır. Çünkü çokça gelen ışıklar perdenin renginin değişmesine, solmasına sebep olacaktır.

Çarpıcı bir dekorasyon yapmak için perde raylarını ön plana çıkarmaya çalışın. Tomurcuk şeklindeki topuzlar parlak ve uzun kırmızı kutupla birleştirilmiş ve asıl perde rengi olarak da beyaz kullanılmış. Detaylarda kırmızı renk kullanıldığı için odadaki diğer aksesuarları yani sandalye ve yastıkları da kırmızı ve tonlarında kullanın. Beyaz renk ise odanın genel görünümünü alsın.

Perdeler kendi görevleri dışında da kullanabilirsiniz. Örneğin bir odayı ikiye bölmek için veya dekoratif bir görüntü sağlamak için de kullanabilirsiniz. Örneğin burada beyaz bir perde ile yatak ve küvet ayrılmış. Birisi yatarken diğeri banyo yapabilir. Ayrıca penceredeki perde de bu arada kapatılabilir.

Daha yumuşak ve tatlı bir oda için sizlere mercan rengini önerebilirim. Canlı çiçekler ve minderler perde ile uyum sağlıyor ve halı da rengi etrafa dağıtarak şık ve nötr bir görüntü oluşmasına yardımcı oluyor.

Salon Perdeleri » Modern perdeler

Salon Perdeleri » Modern perdeler

2016 modern perdeler

2016 modern perdeler

Modern Perdeler » Modern Perdeler

Modern Perdeler » Modern Perdeler

modern perdeler

modern perdeler

Modern

Modern

Modern perde

Modern perde

Perde Katolog 2010 » Modern Perde Resimleri

Perde Katolog 2010 » Modern Perde Resimleri

modern perde modelleri

modern perde modelleri

 

Gallery of Perdelerin Dekorasyondaki Önemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here