Evde insanların yaşam şekilleri hakkında ipuçları veren ve evlere görsellik kazandıran en büyük etkenlerden bazıları kullanılan aksesuarlar ve dekorasyonda kullanılan renklendirmelerdir. Dekorasyon ne kadar şık ise renk seçimi ne kadar doğru olursa evdeki aktif enerji de o kadar yüksek olmaktadır.

Evler dekore edilirken öncelikle göze hitap etmeli ve duyguları harekete geçirebilmelidir. Örneğin yemek odalarında canlı renkli sandalyeler, değişik şekilli masalar, değişik renkli, şekilli, modelli tabak, çatal, bardak ve kullanılan diğer eşyalar yemeğe ayrı bir tat ve lezzet katacaktır. Küçük ortamlarda masaların etrafına sandalyeler yerine renkli puflar veya banklar koymak ortama ayrı bir hava katacaktır. Bunun yanında oturma odalarında kullanılan pastel ve tonlarındaki renkler insanın rahatlamasına yardımcı olacak ve şık bir dekorasyon sağlayacaktır. Gülkurusu, kahve ve tonları, mavi ve mavi tonları da oturma odalarında sıkça kullanılan ve sakinleştirici etkisi bulunan renklerdir. Tüm bu kullanılan eşyalara uygun renk ve modelde zemine kullanılan parke de diğer eşyalara uyum katacak ve onlarla bir bütün haline gelecektir. Kullanılan dekor ve rengin yanında odanın ışıklandırma durumu da çok önemlidir. Özellikle doğal ışık kaynaklarından yararlanmanın yanında değişlik şekilli abajur, avize ve hatta mum ışıkları da odaya ayrı bir sakinlik katmada yararlı olacaktır. Mutfaklarda kullanılan antika fincanlar ve antika diğer bardak takımları gibi eşyalar da eve ayrı bir tarihi ve klasik hava yayacaktır.

Renk ve model bir dekorasyon için en önemli sayılabilecek 2 olgudur. Bu iki olgunun birbirine uyumu, duruşu, şıklığı da birbirlerini tamamlayacak şekilde olmalıdır. Bunlardan sonra kullanılacak her türlü uygun eşya ve aksesuar ev havası içinde hoş, samimi, huzurlu bir ortam yaratacaktır.

2015 Ev Aksesuarları

2015 Ev Aksesuarları

Dekorasyonda Ev Aksesuarları

Dekorasyonda Ev Aksesuarları

Ev

Ev

Osmanlı Ev Aksesuarları (osmanli

Osmanlı Ev Aksesuarları (osmanli

2015 Ev Aksesuarları

2015 Ev Aksesuarları

2016 Salon Aksesuarı

2016 Salon Aksesuarı

Ev aksesuarlari — Resimli Yemek Tarifleri

Ev aksesuarlari — Resimli Yemek Tarifleri

Ev Aksesuarları

Ev Aksesuarları

 

Gallery of Renkli Ev Dekorasyon Aksesuarları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here