Sonbaharın gelmesi ve havaların yerini soğuklara bırakması ile birlikte evlerimizde de sonbahar esintileri esmeye başlamıştır. Kıyafetlerimizde sonbahar renklerine yönelmemiz gibi ev dekorasyonunda da sonbahar renklerine yönelmemiz sonucunda bu sezon doğal tonlar ve baharat tonları trend hale gelmiştir. Bu yazımızda da sonbahar mevsimine uygun bir dekorasyon rengini ele alacağız: sarı-kahve.

Kahvenin her tonunu sarının enerjik ve sıcak hali ile kullanabilir, evlerimizde hem doğal hem de sıcak mekânlar yaratabiliriz. İsterseniz kahveyi mobilyalarınızda kullanarak duvar rengi olarak sarı rengini kullanın, isterseniz de sarıyı mobilyalarınızda kullanarak kahverengini dekor objelerinde tercih edin. Küçük bir odanız var ise üçüncü bir renkten yardım alabilir; duvar boyanızda beyaz, krem gibi açık tonları kullanıp dekorasyonda sarı-kahve ikilisine yer verebilirsiniz.

Mobilya ve dekorasyon objelerinde sarı-kahve ikilisinden yararlanabileceğiniz gibi; perde ve halı seçimlerinizde de bu renk ikilisine şans tanıyabilirsiniz. Kahvenin koyu tonu yerine açık tonunu tercih ederek daha ferah mekânlar yaratmanız mümkündür. Önemli olan iki rengin de açık tonunu kullanmamak, bir rengin açık tonunu kullanırken diğerinin koyu tonuna şans vermektir.

SARI-KAHVE-AHŞAP

Sarı-kahve bir dekorasyonun en iyi tamamlayıcı unsurlarından biri de ahşap dokusudur. Ahşap objeler ile sarı-kahve birlikteliğinin yarattığı sıcak ve doğal havayı daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Ahşap bir sehpa, ahşap bir tablo ya da eskitilmiş ahşap bir kitaplık yardımcı dekorasyon objesi olarak iyi birer tercih olacaktır. Ayrıca mekânın sıcak ve samimi havasını daha da arttırmak istiyorsanız havaların soğumasını da fırsat bilerek yün battaniyeler ile koltuklarınızı örtebilir, yaktığınız mumlar ile ortamı romantik bir hale getirebilirsiniz.

Sarı Yemek Odası Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360

Sarı Yemek Odası Dekorasyonu

 

Kahverengi Koltuklara Uygun Perde

Kahverengi Koltuklara Uygun Perde

DEKORASYONDA RENK SEÇİMİ DEKOR GURU

DEKORASYONDA RENK SEÇİMİ DEKOR GURU

vatanyapidekorasyon dekorasyona başla

vatanyapidekorasyon dekorasyona başla

Sarı renk dekorasyonda nasıl kullanılır? | Universal Magazin

Sarı renk dekorasyonda nasıl kullanılır?

Kahverengi Salon Dekorasyonu | Yapı Dekorasyon 360

Kahverengi Salon Dekorasyonu

KAHVERENGİ İLE UYUMLU RENKLER DEKOR GURU

KAHVERENGİ İLE UYUMLU RENKLER DEKOR GURU

Dekorasyonda Sarı Nasıl Kullanılmalı?~ Tatlı Aşkım

Dekorasyonda Sarı Nasıl Kullanılmalı?~ Tatlı Aşkım

KAHVERENGİ RENGİN ANLAMI VE DEKORASYONDA KULLANIMI DEKOR GURU

KAHVERENGİ RENGİN ANLAMI VE DEKORASYONDA KULLANIMI DEKOR GURU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here