Şallar soğuk kış aylarında sizi yalnız bırakmayan nadir aksesuarlardan bir tanesidir. Hem soğuktan korur hem de sizi çok daha şık bir görünüme kavuşturur. Üzerinizdeki kıyafeti tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi şal nasıl yapılır bunu beraber görelim.

Yelek, battaniye gibi farklı ürünler de yapabilirsiniz. Tiftik iple şal yapımına başlıyoruz. Öncelikle şalımıza istediğimiz büyüklükte zincir çekiyoruz. Bunu şal genişliği kadar tanımlayabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra boş kutu örüyoruz, aralara üçer zincir çekiyoruz. Yaklaşık on 10 kutu yapıyoruz ve bu kutular üzerinde modelimizi tasarlıyoruz. Kutuyu yaptıktan hemen sonra dönüşte sekiz tane zincir çekiyoruz, kenarlara isterseniz boş bir tane kutu koyabilirsiniz isteğe bağlı olarak. Buradan 3 tane zincir daha çekip önümüzdeki kutuyu bırakıp diğer kutuya fıstık yaparak bakıyorum. Bunu çok kısa yapmıyoruz biraz uzun yapıyoruz yaklaşık 6 defa ve bunu toparlıyoruz. Fıstıklar kısa olduğu zaman model hiç göstermiyor. Tekrar üç tane zincir çekip, hemen fıstığımızın yanındaki direği bırakıp diğer direğe başını dolayarak batıyoruz. 3 zincir çekip yine bir boş kutu yapıyoruz. Bu boş kutu her modelin arasında bulunuyor.

İlk sıraya fıstıkları yerleştirdikten sonra şalımızın düz yüzüne geçiyoruz. Üç zincir çektikten sonra, yapmış olduğumuz fıstığa sağdan sola doğru en alttan tam yarısını bularak o boşluktan giriyoruz ve ön sırayı yapıyoruz. Aradaki kutular sabit olarak devam ediyor. Arka sıradaki batışımız öne göre daha farklı. Yine sabit olan kutularımızı yapıyoruz. Sonrasında üç zincirimizi çekiyoruz. Kendimize göre olan tarafta altta hafif bir boşluk olur. Önden arkaya doğru tığımızı batırıyoruz. Tam yarıyı görmemiz gerekiyor. Az önce yan yapmıştık, bu fıstığımızı dik olarak yapıyoruz ve toparlıyoruz. Yan yaptığımız için ön yüzünde kalıyor, diğerini de tepeden dik olarak baktığımızda yarısı önde yarısı arkada kalıyor. Bu şekilde şalımızı tamamlıyoruz.

Tığ İşi Şal Modeli Anlatımlı

Tığ İşi Şal Modeli Anlatımlı

harika Tığ İşi Şal Modelleri

harika Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ işi şal modelleri

Tığ işi şal modelleri

Tığ İşi Etol Ve Şal Modelleri

Tığ İşi Etol Ve Şal Modelleri

2016 Tığ İşi Şal Modelleri

2016 Tığ İşi Şal Modelleri

en güzel Tığ İşi Şal Modelleri

en güzel Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ İşi Şal Modelleri

Kolay tığ işi çok şık şal yapılışı

Kolay tığ işi çok şık şal yapılışı

 

Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışları Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here