Herkes deniz veya göl kenarında bir evim olsun ister. Ancak maddi şartlar buna pek de müsaade etmez. Denizin tadını genellikle yazın tatil köylerinde çıkarmaya çalışırız. Yamacın içine inşa edilmiş bu evin teras pozisyonu zemin kat seviyesinde olmasına rağmen tepede olduğu için ilk katı günün her saatinde güneş alıyor. Ev sahibi tamamen manzara odaklı bir ev tasarlamaya çalışmış. Ev yapımında rüzgar yönünden, gün doğumu ve batışı pozisyonuna kadar her şey dikkate alındı. Kusursuz mühendislik gerektiren bir dizaynı olmakla beraber tadilat yapmak da oldukça kolay. Yapıya zarar vermeden, evin mimari bütünlüğü korunarak yenileme çalışmaları yapılabiliyor. Maddi olarak fazla bütçeniz yoksa gösterişsiz ancak çok konforlu ve rahat bir eve sahip olabilirsiniz.

Dış Kapı ve Pencere

Evin hemen dışını çıplak bırakmamak adına kapı ve pencere kenarlarına saksılar yerleştirilmiş. Ayrıca aydınlatmalarda kullanılacak olan kablolar ve su tesisatı da gizlenmiş. İç düzen için üstün ve güncel materyaller kullanılmış. Dışarıya açılan kapı ve pencereyi sempatik göstermek için bir marangoz tutun. Kendi başınıza iş yapmaya kalkmayın kötü sonuçlar doğurabilirsiniz.

Giriş Holü

Hemen girişte birkaç pencere olabilir. Normal pencerelerden biraz daha büyük ve resim çerçevesini andıran ahşap bir görüntüsü olsa hiç de fena olmaz.

Kahvaltı Balkonu

Hem hole giriş için hem de bir kahvaltı yapmak için kanatlı cam kapılar kullanabilirsiniz. Duvarın neredeyse tamamını çevreleyen bu kapılar modern bir görüntü ortaya çıkarıyor. Size ise ailenizle birlikte gün doğumunu izleyerek kahvaltı yapmanın keyfini çıkarmak kalıyor.

Yemek Alanı

Bir tarafta yer alan açılabilen engin oturma bölgesi ile önemli ve cesur olarak tanımlanan ahşap masalarla dekore edebilir, masanın hemen üzerinde bulunan kolye görünümündeki ışıklandırma da dizaynı tamamlayabilirsiniz.

Merdiven

Öncelikle eski ahşap merdiven yerine camdan yapılmış modern merdiven ile değiştirmeye karar vermelisiniz. Cam seçimini ise göl rengini anımsatan ve yansıtıcı özelliği olan çeşidinden tercih etmelisiniz. Hemen etrafına yine engin mobilyalar kullanarak merdivenleri odanın kalbi haline getirebilirsiniz.

Oturma Odası – Ocakbaşı

Çıplak taşları duvarlarınızda kullanarak çarpıcı ve orjinal bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu 1980lerde kullanılan ve baskın ama bir o kadar da hoş ve çekici olan duvarın hemen altında mağarayı andıran ocak dekorasyonu bütünleştiren bir öge olarak göze çarpıyor. Açık ateş ve göze batmayacak şekilde merkeze gizlenmiş bu ocak büyük bir odayı ısıtmaya yeter. Kışın oldukça soğuk ve kar yağışı olan bir bölgede yaşıyorsanız mutlaka kullanmanız gerekir. Hatta yazın akşamları serin geçiyorsa yine tercih sebebi olabilir.

Salon ve Ana Teras

Pencerelerin fazla olması güneşin bina etrafında dolanarak içeri girmesini sağlayacaktır. Akşam olduğunda işe köyden gelen ışıklar ışık yoğunluğunu daha arttırıyor. Hemen dışarı çıktığınızda ise sizi müthiş bir göl manzarası karşılıyor.

Yatak Odası

Muhteşem göl manzarasından mahrum kalmamak için boydan boya uzanmış bir camın hemen yanına yatağınızı koymalısınız. Sabah güneş sizi yakabilir bunun için perdeleri kapatabilir veya camı açabilirsiniz. Yine güzel bir ocak odayı ısıtmak için hiç de fena fikir olmayacaktır.

Bahçe

Ağaçları gölge oluşturmak için yan yana ve sıkça yerleştirmelisiniz. Yüzme havuzunun etrafına ise çimler ekmelisiniz. Bu çimleri sizin için babanız mutlaka ekecektir. Yetiştirmesi zor olacağı için bunlar için bir hizmetli tutmanızda yarar var.

DEKORASYON BİLGİLERİ: Yazlık ev dekorasyonu

DEKORASYON BİLGİLERİ: Yazlık ev dekorasyonu

Yazlık Ev Döşeme Fikirleri ‹ DekoromoDekoromo

Yazlık Ev Döşeme Fikirleri ‹ DekoromoDekoromo

2015 Yılı Ev Dekorasyon: Yazlık evler için dekorasyon ipuçları

2015 Yılı Ev Dekorasyon: Yazlık evler için dekorasyon ipuçları

DEKORASYON BİLGİLERİ: Yazlık ev dekorasyonu

DEKORASYON BİLGİLERİ: Yazlık ev dekorasyonu

Ev Tasarımları

Ev Tasarımları

yazlik

yazlik

Ev Dekorasyon Fikirleri » Blog Archive » Yazlık Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri » Blog Archive » Yazlık Ev Dekorasyonu

Yazlık Ev Dekorasyonlar › Modelleri Fiyatları 2015

Yazlık Ev Dekorasyonlar › Modelleri Fiyatları 2015

 

Gallery of Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here