Ev dekorasyonunda en zor karar verilen konulardan birisi, evinizin genel dekorasyon renginin ne olacağı konusudur. Evinizin dekorasyon rengini seçerken; mekanın büyüklüğüne, ışık alıp almamasına, genişliğine dikkat etmeniz ve bu kriterler doğrultusunda karar vermeniz doğru bir dekorasyon uygulaması yapmanızda en önemli adımlardan biridir.

Günümüz evlerinde ise en çok kullanılan renkler, genellikle pastel tonlar ve açık renklerdir. Bunun sebebi, modern evlerin artık giderek küçülmesi ve insanların evlerini olduğundan daha büyük ve daha geniş gösterme isteği yatmaktadır. Modern bir ev dekorasyonunda en çok yakışan ve bu sezonda da en çok kullanılan renklerden birisi ise fildişi rengidir.

Dekorasyonda fildişi rengi kullanmak, hem aydınlık bir mekan yaratmanızı sağlarken; hem de mekanı olduğundan daha büyük ve geniş göstermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca fildişi rengi natürel bir renk olduğundan dolayı diğer renkler ile kolayca uyum sağlayabilen bir yapıdadır.

Peki, fildişi rengi bir dekorasyonda nelere dikkat etmelisiniz? İşte size fildişi rengi ile yapabileceğiniz dekorasyon önerileri…

Fildişi Rengini Koyu Aksesuarlar İle Dengeleyin

Eğer odanızın her yerinde fildişi ve benzeri pastel tonlar kullanmaktan yana bir tercihiniz yoksa size ilk önerimiz gene dekorasyon rengi olarak fildişi rengini kullanmanız ve yardımcı renk olarak aksesuarlarda koyu ve iddialı bir renge yer vermenizdir. Fildişi rengi mekanı daha aydınlık ve ferah gösterirken, koyu bir renk ile renklendireceğiniz minik detaylar odanızda odak noktaları oluşmasını sağlayacaktır.  Koyu ahşap renginde bir kitaplık ya da koyu mavi tonunda bir perde seçimi; fildişi renginde dekore edilmiş bir mekana en çok yakışan renkler arasındadır.

Sezon Trendi: Fildişi Rengi Duvarlar, Siyah Kanepeler

Bu sezonda; modern dekorasyon modası artan bir şekilde evlerimize yerleşmiş durumdadır. Siz de modern bir dekorasyon sevenlerdenseniz, fildişi rengi ile bu tarz bir dekorasyon havasını çok rahat yakalayabilirsiniz. Fildişi renginde duvarlar, siyah bir kanepe ile birlikte kullanılarak modern bir oturma alanı oluşturulabilir.

Filli Boya Renk : Fildişi

Filli Boya Renk : Fildişi

Filli Boya Fildişi Rengi Duvar Boyası

Filli Boya Fildişi Rengi Duvar Boyası

Seramik

Seramik

DYO Boya Renk: Yeni Fildişi

DYO Boya Renk: Yeni Fildişi

fildişi

fildişi

Filli Boya İç Cephe Renk Kataloğu 2013

Filli Boya İç Cephe Renk Kataloğu 2013

Boya Badana

Boya Badana

fildişi –

fildişi –

 

Fildişi Rengi Galerisi

PAYLAŞ
Önceki İçerik2016 Abiye Elbise Modası
Sonraki İçerikAlyans Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here