Kum beji, renk olarak ev dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden birisidir. 2016 yılında trend olan dekorasyon renklerine baktığımızda, birçok ünlü boya firmasının kataloglarından kum bejini ilk sıralarda görmekteyiz.

Kum beji; hem asil bir görüntü sağlar, hem de modası hiç geçmeyen renklerden birisidir. Ev dekorasyonunda kum beji rengini kullanırken, en çok duvar tercih edilir fakat son dönemlerde bu rengi mobilyalarda ve yer döşemelerinde de kullanmak oldukça modadır.

Kum bejini ev dekorasyonunda kullanmak isteyenler, kum beji rengini hangi renkler ile birlikte kullanmalılar?

Modası Hiç Geçmez: Kum Beji- Açık Kremler- Beyaz Renk

Eğer ki ev dekorasyonunda ferah bir dekorasyon tarzından yana iseniz; kum beji renk tercihini açık krem rengi ile birlikte kullanmalısınız. Özellikle de küçük bir odanız var ise ve bu odanın az ışık aldığından şikâyet ediyorsanız, kum beji ve açık krem renk birlikteliği odanızı hem daha ferah hem de daha aydınlık gösterecektir.

Renkli Sevenlere: Kum Beji- Turkuaz

Ev dekorasyonunda aynı tonlarda renkleri kullanmak size sıkıcı geliyorsa ve dekorasyon tarzınıza renk katmaktan yana iseniz; kum beji dekorasyon tarzını renkli objeler ile renklendirebilirsiniz. Kum beji rengini dekorasyon rengi olarak tercih edenlerin en çok kullandığı yardımcı renklerden birisi turkuaz rengidir. Turkuaz renginin enerjisi, kum beji renginin doğallığını kıracaktır.

Doğal Tarzda Dekore Edilmiş Evler: Kum Beji Ve Ahşap

Eğer ki doğal tarzda dekore edilmiş ev dekorasyonunda hoşlanıyorsanız, kum beji renginde dekore ettiğiniz bir alanı ahşap dekorasyon objeleri ile güçlendirerek doğal bir dekorasyon tarzı yakalayabilirsiniz. Ahşap renginde mobilyalar kullanarak ya da yer döşemesinde gerçek ahşap parkelere yer vererek, kum bejinin doğal ve pastel etkisini daha da güçlendirebilirsiniz.

Kum beji ve ahşap ikilisine renk katmak isteyenlere, bu iki renge yakışacak en güzel üçüncü renk yeşil olacaktır. Yeşil tonda kullanacağınız bir dekorasyon objesi, evinizin doğal havasına da uyacaktır.

TOROS KUM BEJİ 30×60 – Bien Seramik

TOROS KUM BEJİ 30x60 – Bien Seramik

Arkopa

Arkopa

Marshall Silikonlu İpek Mat Kum Beji 2.5 L

Marshall Silikonlu İpek Mat Kum Beji 2.5 L

Çiçek Kum Beji Vinyl Duvar Fiyatı

Çiçek Kum Beji Vinyl Duvar Fiyatı

Marshall

Marshall

Nalbantoglu Ticaret

Nalbantoglu Ticaret

Polisan Ultra Plastik Mat Kumsal Beji 20kg t1519

Polisan Ultra Plastik Mat Kumsal Beji 20kg t1519

kum beji rengi nasıldır ev dekorasyonu kum beji rengi duvar

kum beji rengi nasıldır ev dekorasyonu kum beji rengi duvar

 

Kum Beji Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here