Yemek masası denildiğinde, Türk kültüründe sadece bir mobilyadan çok daha fazlası akla gelmektedir. Türk gelenek ve göreneklerinde büyük yer edinen birlikte yemek yeme alışkanlığının bir sonucu olarak yemek masası, ailenin toplandığı bir kültür öğesidir. Etrafında kimi zaman en neşeli yemeklerin yenildiği kimi zaman ise en önemli misafirlerin ağırlandığı yemek masaları bereketin ve sohbetin de simgesidir.

Kültürümüz için bu kadar önemli ifadeler ile altı doldurulan yemek masaları, büyük ve kalabalık ailelerde, yenilecek olan neşeli ve güzel yemeklerde de başrolü oynamaktadır.

Peki, büyük ve kalabalık aileler için en uygun 12 kişilik yemek masası modelleri hangileridir?

İnsanları Buluşturan Masalar: Yuvarlak Masalar

12 kişilik yemek masası modelleri arasında büyük mobilya markalarının kataloglarında ilk gözümüze çarpan gereğinden fazla uzun ve güzel dekor için kullanışsız olarak tasarlamış modellerdir. Fakat geleneklerimize uygun olan, insanların yemek yerken aynı zamanda sohbet edip birbirlerinin yüzlerine bakmasına da imkan veren model yuvarlak masa modelleridir. Sohbetler her zaman daha sıcak, birliktelik hissi de daha yoğun yaşanır yuvarlak masalarda. İnce uzun formda olan masa modellerinde sanki bir yapaylık vardır. Muhabbetin koyuluğu da sıcaklık ve samimiliği de daha az hissedilir.

Yemek Masalarınızı Odak Noktası Haline Getirin

Yemek masasını aydınlık hale getirmek ve gelen misafirlerinizi doğru bir aydınlatma ile aydınlatılmış ortamda ağırlamak diğer önemli dekorasyon adımlarından birisidir. Yemek masasının üzerindeki ışık kaynağı, masadan çok yüksekte olduğunda genel bir oda aydınlığı elde ederken, masaya özel bir yansıma ve aydınlatma sağlanamaz. Son dönemde artan bir ilgi ile tercih edilen hareket edilebilen ışık kaynakları ise ışığı istediğiniz alanda yoğunlaştırma imkanını size sunacaktır. Yemek masasının üzerinde kullanacağınız şık bir avize, ortamın havasını değiştiren en önemli tamamlayıcı aksesuarlardandır.

Beys Yemek Odası Takımı

Çok-kişilik-yemek-masası- ...

İstikbal Mobilya Tual Yemek Odası Takımı - Dekoristik

Ev Dekorumuz ~ 12 KIŞILIK YEMEK MASASI MODELLERI ~ Ev Dekorasyonu

24-kişilik-yemek-masası-modelleri | Dekorstili.com

300 Yemek Odası

2016 ahsap yemek masasi takimi | Dekoryazar.com

Masa | Asortie Mobilya - Part 5

8 Kişilik Yemek Masası | | Dekorasyon Cini

YEMEK MASASI MODELLERI - Medcezir.net

sekiz-kişilik-yemek-masası- ...

 

 

Tual Yemek Odası Takımı - İstikbal

12 Kişilik Yemek Masası | Ankara Mobilya Merkezi

Yemek Masaları ve Sandalyeler 6-8 Kişilik Yemek Masaları ...

İkea Yemek Masaları | Yemek Odası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here