Kapı donanımı evinizin kişiliğinin bir uzantısıdır. Kapı kolları ve kilitleri doğru bir şekilde seçmek evinize harika bir görünüm verebilir. Ev geliştirme projelerinde olduğu gibi adım adım bunu uygulamak size en doğru sonucu verecektir. Bu adımları gelin beraber inceleyelim.

     Adım 1 : İhtiyacınıza Karar Verin

İlk önce Karar vermeniz gereken kapı ve kapı kolunun işlevi olacaktır. Topuz, düz tutacak, sabit duran, tokmak gibi birçok tipte kapı kolu vardır. Bunlardan bir kaçı nerde kullanılabilir buna bakalım.

Topuz ve düz kapı kolları çocukların ve engellilerin kolayca açabileceği bir kapı koludur. Düz kapı kolları genellikle giriş kapılarında tercih edilir.

Tokmaklar giriş kapısına konur. Sizin varlığınızı daha belirgin hale getirir.

Sabit duranlarda ise kilit dili yaylı bir mekanizmadır ve kapıyı itmeniz yeterlidir.

Kapı kollarınız hem, kapı sacı ve menteşeler odanızı tamamlamalıdır.

     Adım 2 : Malzeme ve Sitilinizi Belirleyin

Kapılar kadar kapı kollarının da birçok sitili vardır. Paslanmaz çelik, porselen ya da krom kaplama soğuk renkli evlerde, pirinç ya da antika bronz kapı, sıcak renkli evde daha iyi görünebilir. Eğer bir iç tasarımcı kullanıyorsanız bu kararı onun ile vermelisiniz.

İkincisi, evinizin etrafına bir göz atın size en uygun sitili belirleyin. Eğer modern tasarımlar isterseniz o zaman basit ve temiz hatlı bir kapı kolu bulmalısınız. Daha klasik tasarımları tercih edenler süslü kapı kolunu seçebilirler. Sonuçta, seçiminiz evinizin mimari tarzı tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.

     Adım 3 : Çevrenizi Düşünün

  Eğer deniz kenarında yaşıyorsanız deniz suyunun korozyona uğratmasını ya da pas yapmasını engellemek için paslanmaz kapı kolları kullanın. Kapı kolunuzun uzun ömürlü olması için çevredeki etkenleri göz ardı etmeyin.

     Adım 4 : Bütçenizi Ayarlayın

Önceki adımları tamamladığınızda kendinize bir bütçe seçin. Bu bütçeye göre malzeme kalitenizi arttırın ya da azaltın. Eğer bütçenizden para kalıyorsa projenizi diğer aksesuarlarla (kapı çanı, kapı zili, güvenlik kamerası vs.) destekleyin. Kapı kollarında en önemli şey dış kapınızın güvenlikli olmasıdır bunu sakın untmayın

TEKSÖZ ORMAN ÜRÜNLERİ

TEKSÖZ ORMAN ÜRÜNLERİ

alfa

alfa

k

k

simge

simge

AKYÜZLER TİCARET NALBURİYE HIRDAVAT

AKYÜZLER TİCARET NALBURİYE HIRDAVAT

Ev Dekorasyonu Ve Dizayn Fikirleri

Ev Dekorasyonu Ve Dizayn Fikirleri

Kapı Kolu Modelleri

Kapı Kolu Modelleri

Pirinç Kapı Kolu Modelleri

Pirinç Kapı Kolu Modelleri

 

Gallery of kapı kolu çeşitleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here