Düğün, nişan ve özel gecelerde giyilen kıyafetlere abiye denir. Bayanlar özel günlerde etkileyici ve güzel olmak isterler. Abiye kıyafetler bayanları şık, zarif ve çekici gösteren giysilerdir. Bayanlar özel gecelere katılacağı zaman günler öncesinden abiye elbise modeli araştırmaya başlarlar. Her sezon abiye elbise modası değişir. Moda merkezleri yaz ve kış olmak üzere her sezon abiye elbiselerle ilgili yeni tasarımlar oluşturur. Defilelerle sezonun modelleri ve renkleri halka sunulur.

Her bayanın kendine uygun bir tarzı vardır. Abiye elbise alacağı zaman kendi beğenisine göre tercihini yapar. Abiye kıyafet alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Renk ve kumaş seçimi boya ve kiloya göre belirlenmelidir. Açık, soft renkli abiye elbiseler açık tenli bayanlarda daha güzel durmaktadır. Parlak renkli abiye elbiseler ise koyu tenli bayanlarda daha çarpıcı durmaktadır. Abiye kıyafetler ve elbiseler vücuda uygun seçilmelidir. Vücut tipine göre seçilen abiye bir elbise kişiyi daha dikkat çekici gösterir.

Armut vücut özelliklerini taşıyan bayanlar kalça ile üst bölgeyi dengelemek için geniş pantolon ve geniş etekli abiye elbise giymemelidir. Alt bedenin değil de vücudun üst bölgesinin hareketlendirilmesi gerekir. Boyun bölümüne çok alımlı bir takı takılabilir. Üst bölgesi desenli bir elbise seçilebilir.

Düz dikdörtgen bir vücut tipine sahip olan bayanlar dümdüz dar inen elbiseler yerine, alt etekleri hareketli elbiseleri tercih etmelidir. Bel bölgesinin kalınlığını örtecek elbise seçilmelidir.

Elma tipine sahip olan bayanlar elbise seçimi yaparken göğüs bölümüne ve alt eteklere dikkat toplamalıdırlar. Bel bölgesini saran kıyafetlerden kaçınılması gerekir.

Beli ince olan bayanlar vücudu saran elbise haricinde tüm elbiseleri rahatlıkla kullanabilirler. Diğer vücut biçimlerine göre bu vücut şekli daha avantajlıdır. Tüm elbiseleri rahatlıkla giyebilirler. Özellikle balık elbise modelleri ince belli bayanların rahatlıkla tercih edeceği abiye kıyafetlerdendir.

Abiye Elbise

Abiye Elbise

mavi

mavi

Abiye Elbise

Abiye Elbise

Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri ve Fiyatları

Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri ve Fiyatları

Abiye Elbise

Abiye Elbise

Bayan abiye elbise modelleri

Bayan abiye elbise modelleri

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri

abiye

Abiye elbise markaları

Abiye elbise markaları

 

Abiye Elbise 2016 Galerisi

PAYLAŞ
Önceki İçerikBebek Odaları
Sonraki İçerikBebek Arabası

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here