Ada mutfaklar, mutfaklarda mutfak dolaplarına yakın olarak tasarlanmış, dört tarafı açık kalacak şekilde istenilen mesafeye göre mutfak tezgahlarının monte edilmesiyle oluşan mutfak modelleridir. Eğer bir tarafı duvara ya da monte edilmiş ise yarım ada mutfak olarak adlandırılmaktadır. Genellikle büyük mutfaklarda ve salonu geniş açık mutfaklarda hem görsel olarak güzel görünmesinden hem de mobilyaların estetik olarak dekore edilmesine uyum sağladığından çok tercih edilen mutfak modelleridir. Günümüzde ergonomik tasarımları bizlere sunulan ada mutfak modelleri özellikle ev hanımlarının vazgeçilmezi olmuştur.

Ada mutfak modelleri tasarlanırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında mutfak tezgahının ve pişirme ünitesinin ölçülendirilmesi ve yerleştirilmesi gelmektedir. Tezgahın altına tasarlanacak bölmelerin estetik ve kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Bir başka önemli nokta ise ada olarak kullanılacak tezgah ile mutfak dolaplarının arasında ki mesafedir. Bu mesafe odanın küçüklüğüne bağlı olarak en az 1 metre, normal odalar için en az insan omuz genişliğinin 1.5 katı olmalıdır. Ada mutfakların yerlerine monte edilmesi önemli noktalardan biridir. Kaliteli sabitleme aparatları ile sabitlenmeli, estetik olarak sabitleme noktaları gizlene bilmelidir. Bu noktaların yanı sıra ada mutfak modelleri odamıza veya mutfağımıza ferah bir hava verecek şekilde tercihler yapılmalı, mutfak dolaplarına, yer döşemelerine uygun renk seçimleri yapılmalıdır.

Ada mutfakların, tezgah kasaları mdf, sunta, ahşap malzemelerden yapılırken, tezgah kısımları, granit, mermer, suni mermer yapılmaktadır. Tezgah malzemeleri günümüzde çok çeşitli olarak üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır.  Evlerimize en uygun ada mutfak modellerini tercih etmeli, oda- ada mutfak ölçülerine dikkat etmeliyiz. Bu şekilde evlerimiz daha görsel, daha estetik olacaktır.

ada_mutfak_modelleri_2015

ada_mutfak_modelleri_2015

beyaz ada mutfak modeli

beyaz ada mutfak modeli

Ada tip mutfak modelleri

Ada tip mutfak modelleri

Ada tipi mutfak modelleri

Ada tipi mutfak modelleri

Ada mutfak modelleri

Ada mutfak modelleri

beyaz

beyaz

Ada mutfak modelleri

Ada mutfak modelleri

Ada Mutfak Modelleri • Dekorasyon, Mutfak • Evbilgi

Ada Mutfak Modelleri (38 Farklı Model)

Ada Mutfak Modelleri (38 Farklı Model)

 

Gallery of Ada mutfak modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here