Ev dekorasyonunda en önemli tamamlayıcı aksesuarlardan birisi avizelerdir. Avize, sadece aydınlatma amacına hizmet etmez, ev dekorasyonuna katkı sağlaması açısından evin estetik havasını da bir anda değiştirir. Ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından biri olan avizeler, her dekorasyon tarzına rahatlıkla uygulanan model zenginliği ile karar vermeyi de zor bir duruma getirir.

Peki, avize seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Zengin avize modelleri arasında, sizin tarzınızı yansıtan avizeler hangileridir?

Dekorasyonda Modernci Misiniz, Klasikçi Mi?

Ev dekorasyonunda modern bir dekorasyon tarzını sevenler için, ev dekorasyonunu tamamlayan aksesuarlar da modern tarzın devamı açısından oldukça önemlidir. Modern tarzda bir avize seçimi yapmak isteyenler, taşlı ya da süslü olmayan, basit ama şık duran bir avize modeli tercih etmelidir. Cam ya da bakır ve gümüş metallerden tasarlanan avize modelleri, modern bir dekorasyon için tamamlayıcı olabilir.

Klasik dekorasyon tarzı sevenlerdenseniz, avize seçimi yaparken klasik çizgiden devam etmelisiniz. Osmanlı tarzı biraz ağır ve zarif duran modeller, taşlı ya da kristalli büyük avize modelleri klasik dekorasyon tarzını ideal bir şekilde tamamlamaktadır.

Odanızın Büyüklüğü Önemli

Evinizin dekorasyon tarzını tamamlayan en önemli adımlardan birisi olan avize seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle avizeyi kullanacağımız odanın büyüklüğünü bilmemiz gerekir. Eğer avizeyi kullanacağınız oda çok büyükse; büyük bir avize yerine orta boyda iki avize de tercih etmelisiniz. Böylece odanızdaki ışık daha homojen dağılarak, göz yormayacaktır ve sizi rahatsız etmeyecektir.

Odanın boyutu kadar tavanınızın yüksekliği de önemlidir. Tavan eğer çok yüksek değil ise, sarkan avizelerden uzak durulmalı; kısa modeller ve hatta mümkünse spot aydınlatmalar tercih edilmelidir. Bu şekilde tavan üzerinize basmaz, tavan daha yüksekmiş gibi algılanır.

Avizeler

Avizeler

Avize Modelleri

Avize Modelleri

Avize Modelleri

Avize Modelleri

Avize Fiyatları ve Modelleri amp; Kaliteli Ucuz Avizeler

Avize Fiyatları ve Modelleri amp; Kaliteli Ucuz Avizeler

Tekzen avize modelleri

Tekzen avize modelleri

Klasik avize modelleri

Klasik avize modelleri

Avize

Avize

Dekoratif avize modelleri 2015

Dekoratif avize modelleri 2015

 

Avize Modelleri Ve Avize Seçimi Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here