Moda dünyasında şu sıralar kış mevsiminden bahar mevsimine geçiş ile birlikte hareketli zamanlar yaşanmaktadır. Ünlü markalar bahar koleksiyonlarını vitrinlerde sergilerken; bayanlar da bu sezona damgasını vuracak en trend bayan giyim ipuçları hakkında fikir sahibi olmaya çalıştı.

Bu bahar sezonunda en yeni trendler neler diye göz attığımızda; gömlek elbiselerin vazgeçilmezler arasında yerini aldığını söyleyebiliriz. Boyları, kumaşları vs. gibi konularda çeşitlilik gösteren gömlek elbiseler, salaş havaları ve rahat olmaları ile sıcak yaz günlerinde en çok tercih edilenler arasında yerini almıştır.

Peki, bayan giyim konusunda bu sezonun yıldız adayı olmaya hazırlanan gömlek-elbiseler nasıl kullanılmalıdır?

Hem Rahat Hem Şık: Gömlek Elbiseler

Gömlek elbiseler; ister spor tarzda ister klasik tarzda kullanıma açık olan parçalardan birisidir. İlkbahar aylarında ise kapri kollu ya da uzun kollu versiyonlarıyla mevsimsel durumlara da uydurulan gömlek elbiseler, sokak modasını şimdiden ele geçirmiş durumda.

En Trend Gömlek Elbiseler: Önü Kısa Arkası Uzun

Her ne kadar çok şık gözükse de; normal gömlek kesimli yani  eteği oval kesim olan gömlek elbiseler bir rüzgârda açılmaya oldukça müsait bir parçadır. Bu sebeple kullanım rahatlığı da göz önüne alındığında önü kısa ama arkası uzun modeller hem daha rahat hem de oldukça tarz bir görünüme ulaşmanızı sağlamaktadır.

Gömlek elbiseleri gündüz spor ayakkabılar ile akşam ise topuklu ya da dolgu topuk ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz. Her tarza ve her mekâna uygun modelleri ile oldukça geniş bir yelpazede bulunan gömlek elbiseler, sinema ve televizyon dünyasında da birçok ünlünün vazgeçilmezleri arasındadır.

İpucu: İlkbahar mevsimine uygun ufak bir ipucu verecek olursak; gömlek elbiseleri uzun çizmeler ile kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem rahat hem de oldukça tarz bir görünüme imza atmış olursunuz.

Mavi Gömlek Elbise

Mavi Gömlek Elbise

Modası Geldi: Gömlek Elbise / Shirt Dress

Modası Geldi: Gömlek Elbise / Shirt Dress

Trend Gömlek Elbise Modelleri »

Trend Gömlek Elbise Modelleri »

Açık Renkli Gömlek Elbise Modelleri »

Açık Renkli Gömlek Elbise Modelleri »

Gömlek Elbise Modelleri » Elbise

Gömlek Elbise Modelleri » Elbise

Gömlek Elbise Modelleri

Gömlek Elbise Modelleri

Keten Elbise Modelleri 2015

Keten Elbise Modelleri 2015

2015 Gömlek Elbise Kombinleri

gömlek elbise modelleri 2016

gömlek elbise modelleri 2016

 

Bayan Giyimde Sezon Trendi: Gömlek Elbise Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here