Sanayi ürünleri dokumaları hayatımıza ne kadar girerse girsin el emeği ile yapılan örgülerin yerini geçemedi. El örgüsü hiçbir zaman önemini ve değeri kaybetmedi. Hatta yapılan örgü işlerin çeşitliliği artarak devam etti.

El örgüsü en fazla bebek kıyafetlerinde tercih edilir. Örgü kıyafetler masum, temiz bebeklere ayrı bir hava verir. Anneler ve büyükanneler bebek dünyaya gelmeden örgü işleri ile uğraşmaya başlar. Anneler ve büyükanneler kendi bebekleri söz konusu olduğunda onları sade giydirmek istemezler.

Geçmiş dönemlerde farklı bebek örgü modelleri bulmak ve uygulamak çok zordu.  Bayanlar sadece kendi çevrelerinde bulunan tanıdıklarından, dergilerden ve gazetelerden bebek örgü modellerine ulaşabiliyordu. Günümüzde internetinde etkisiyle istenilen ve aranılan her türlü bebek örgü modeline rahatlıkla ulaşabiliyor. Göz alıcı etkileyici bebek örgü modelleri ve tasarımları çok fazladır. Bebekler için yapılan örgü yelek, kazak, hırka, atkı, şapka, battaniye, elbise, tulum ve patiklerle ilgili harika tasarımlar oluşturuldu.

Bebek şapkaları ile ilgili bebek örgü modelleri incelendiğinde renkler cıvıl cıvıl, oluşturulan bütün tasarımlar adeta birbiriyle yarışıyor. Hayvan figürleri, şekerleme şekilleri, çiçek şekilleri, boncuklar ve kurdelelerle süslenen bebek şapkaları görürüz.

Bebek patiklerine baktığımızda minik ayakları üşütmeyen şık ve sağlıklı tasarımlar yapılıyor. Ayakkabıları aratmayacak kadar profesyonel örgü modelleri oluşturuluyor.

Örgü hırkalar incelendiğinde minik bedenleri üşütmeyecek olan birbirinden güzel renklerle bezenmiş örgü modellerinin oluşturulduğu görülüyor.

Bebek elbise modelleri incelendiğinde, kırmızı, sarı, pembe, fuşya, yeşil renklerle şekerleme gibi süsleniyor.

Bebekler için yapılan örgülerde çeşitli süslemeler (boncuk, arma, keçe) ve modeller uygulanır. Bebek kıyafetlerinde en çok uygulanan örnekler ise bal peteği, balık sırtı, bambu, yıldız, hasır, nohut modelidir. Etkileyici örgü modelleri ile bebekler daha hoş bir görünüme kavuşur.

Bebekler için yapılan el örgüsü kıyafetler hem ekonomiktir, hem de sağlıklıdır.

Bebek Yelek Örgü Modelleri

Bebek Yelek Örgü Modelleri

Bebek Yelek Örgü Modelleri

Bebek Yelek Örgü Modelleri

bebek örgü modelleri (14)

bebek örgü modelleri (14)

Bebek Yelekleri Yeni Modeller 2015

Bebek Yelekleri Yeni Modeller 2015

Bebek Örgü Yelek Modelleri Yeni 2016

Bebek Örgü Yelek Modelleri Yeni 2016

2016 Yeni Bebek Örgü Modelleri

2016 Yeni Bebek Örgü Modelleri

Bebek Örgü Modelleri 2015

Bebek Örgü Modelleri 2015

Bebek örgü modelleri

Bebek örgü modelleri

 

Bebek Örgü Modelleri Galerisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here