Yatak odasında cibinlik kullanma fikri, son dönemde yatak odası dekorasyonuna farklı bir görünüm kazandırmak isteyenlerin ilk aklına gelen fikirlerden birisidir. Yatak odasına yapılacak ufak bir dokunuş olmasına karşın; yatak odasının dekorasyonuna kattığı farklı hava ve görünümünü zenginleştirmesi açısından cibinlik kullanımı son dönemde popüler hale gelmiştir.

Cibinlik görüntü itibarıyla klasik bir tarzı simgeler. Cibinlik kullanılan yatak odaları ilk bakışta eski dönemleri, saraydaki yatak odalarını akla getirecektir. Ayrıca cibinlik kullanımının romantik ve çekici bir görüntüsü de olduğundan dolayı romantik tarzda dekorasyonu sevenler için cibinlik oldukça iyi bir dekorasyon fikridir.

Cibinlik Modeli Seçimi

Cibinlik fikri hoşunuza gidiyor ve yatak odanıza yaptırmak istiyorsunuz fakat dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Cibinlik modeli seçimi, yatak odanızda istediğiniz farklı ve şık görünüme ulaşmanız için en önemli adımlardan birisidir. Örneğin; küçük bir yatak odasında, yatağı tamamen çevreleyen bir cibinlik modeli,  odayı kalabalık ve boğuk gösterebilir. Dar bir mekânda kumaşla çevrelenmiş olmak bir süre sonra sizi sıkabilir. Bu nedenle eğer küçük bir yatak odasına sahipseniz ve cibinlik kullanmak istiyorsanız; yatağı tamamen sarmayan, sadece yatak başından sarkan ve ince kumaştan yapılan bir cibinlik modeli tercih etmelisiniz.

İpucu: Tavandan sarkan bir modeli tercih ettiğinizde; dikkati tavana topladıkları için, gözler hemen tavana çevrilir ve bu uygulama yatak odasının daha yüksek tavanlı algılanmasını sağlar.

Cibinlik kullanımının son dönemde oldukça popüler olması ile birlikte büyük ev mağazalarında da cibinlik modellerinde oldukça farklı ve şık duran tasarımlar dikkat çekmektedir. Çift kişilik cibinlik modellerine baktığımızda, ister modern ister romantik isterseniz de rustik tarzda tasarlanmış cibinlikler bulmanız mümkün olacaktır.

Kendiniz Yapın!

Cibinlik, her ne kadar dekorasyon mağazalarından kolaylıkla bulunabilen bir aksesuar olsa da; gerek pahalı olması gerekse de basit malzemeler ile istediğiniz tarza uygun cibinlik modelini yapmanın kolaylığı ile kendinizin yapabileceği aksesuarlardan birisidir. İnternette birçok kendin-yap cibinlik projesi bulunmaktadır. Oldukça basit olan bu uygulamalar ile siz de yatak odanıza cibinlik fikrini tasarlayabilirsiniz.

Yeni Modelleri: Cibinlik Modelleri
çok şık taç cibinlik modelleri 2015 | DekorBuketi
cibinlik-modelleri-5-600x600.jpg
Ev Dekorumuz ~ ÇIFT KIŞILIK CIBINLIK MODELLERI ~ Ev Dekorasyonu
Sinek ve Böceklerden Koruyucu Çift Kişilik Cibinlik 69,90 TL ...
Cibinlik Perde - Perde Modelleri ve Çeşitleri GittiGidiyor'da
Yatak odasinda cibinlik modelleri — Resimli Yemek Tarifleri
Yatak Odasında Cibinlik | Yapı Dekorasyon 360
Yatak Odasında Cibinlik | Yapı Dekorasyon 360
Çift Kişilik Cibinlik Yorgan Kılıfı - Tekstil Ürünleri ...
Home of Hot and Sexy Celebrities: Cibinlik Modelleri
Home of Hot and Sexy Celebrities: Cibinlik Modelleri
Tül Cibinlik Çift Kişilik
Cibinlikli yatak odaları - Moddadekor.com
Perdeci , cibinlik demiri, fiyatları, mekanizması
Ev Dekorumuz ~ ÇIFT KIŞILIK CIBINLIK MODELLERI ~ Ev Dekorasyonu
Sade beyaz renkli yatak cibinlik modeli - Kadın Moda
Yeni Sezon Cibinlik Modelleri,Yeni Modelleri,Fiyatları ...
cibinlik-1-600x600.jpg
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here