Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte ev dekorasyonunda değişiklik yapma ve yaz mevsiminin tüm enerjisini ve canlılığını yaşam alanlarınıza yansıtma vakti de gelmiş demektir. Bu konuda yapılacak olan en basit ve en uygun değişiklik fikirlerinin başında şüphesiz ki evinizin boya rengini değiştirmek gelecektir. Boya renginin evde yaratılan atmosfer için ne kadar önemli olduğu, dekorasyon severlerin bildiği temel doğrulardan birisidir. Bu sebeple duvar renginde yapacağınız bir değişiklik evinizin tüm tarzını etkileyecektir.

Duvar rengi, dekorasyonda ne kadar önemli ise duvar renginde yapılacak olan farklı uygulamalar da o denli önemlidir. Son zamanlarda duvar dekorasyonlarını farklılaştırmak amacı ile duvar kâğıdı uygulamaları yapılabileceği gibi, duvar kâğıdı ile uğraşmak istemeyenler için de desenli boya uygulaması tercih edilmektedir.

Peki, son dönemde ünlü boya firmalarının renk kataloglarında sıklıkla yer verdiği desenli boya uygulamaları nasıl uygulanır? En güzel duvar boyası efektleri arasında gösterilen desenli boya uygulaması için hangi malzemelere ihtiyaç vardır?

Duvar Dekorasyonunda Farklılık İsteyenler İçin

Desenli boyalar, duvarda istediğiniz çeşitte deseni elde etmek için tasarlanan, özel boyalardır. Desenli boyalarının uygulamasını yaparken desen oluşturmak için ise ayrıca deseni oluşturacak aparatlara ihtiyaç olacaktır.

Desenli Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Duvar kâğıdı uygulamasına göre hem daha hesaplı hem de duvar kâğıdı ile aynı görüntüyü yakalama imkânı sunan desenli boyalar, eve şık ve farklı bir hava da katacaktır. Peki desenli boya uygulamasını evinizde yapmaya karar verdiniz, ihtiyacınız olan malzemeler neler olacaktır?

Desenli boya uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta; temiz ve düz bir yüzey üzerine uygulama yapmaktır. Zevkinize ve dekorasyon tarzınıza uygun renkte bir su bazlı boya ile yüzeyi boyadıktan sonra, desen verecek olan aparatlar ile son kat farklı renkte desenli boya uygulamasını yapmalısınız. Desenli boya uygulaması için öze olarak üretilmiş boyama aparatlarını neredeyse boya malzemeleri satan tüm firmalardan temin edebilirsiniz.

Bahia Dekorasyon: Süpürge ile duvar boya efekti

Desenli Boya Uygulaması | Yapı Dekorasyon 360

Desenli Duvar Boyaları | En Moda Dekorasyon

MNY Dekor – Dekoratif Duvar Boyaları

AKSU BOYA | İÇ CEPHE EFEKT BOYASI

Duvara Efektli Boya Nasıl Yapılır ?… › Binbir Dekor

Efekt Boya ve Dekoratif Boya Uygulamaları | Manisa Yapı

Desenli Boya Uygulaması | Yapı Dekorasyon 360

Bosch rulo boyama makinesi PPR 250 – Haydi duvara. Başla ...

2016 Efektli Dekoratif İtalyan Boyaları | Dekoryazar.com

Efekt boya nedir? - YouTube

Renç Yapı | Terraco

TEKNİK REHBER: DUVARA ÇATLATMA BOYASI YAPMAK, DUVARA ÇATLATMA ...

Dekor Deri Efekt Damgası BOYA - BASKI EFEKT APARATLARI ...

Duvarlara desen veren boya aparatları › Binbir Dekor

Efekt Boya ve Dekoratif Boya Uygulamaları | Manisa Yapı

Kale Boya'dan, İstanbul'dan ilham alan İS7ANBUL Efekt serisi ...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here