Evlerimizin yaşam alanlarından birisi olan mutfakları en güzel gösteren dekoru şüphesiz dolaplarıdır. Ev sahipleri bu dolaplar için günlerce araştırarak, firmaların kataloglarını inceleyerek tasarımlar yaptırmaktadır. Bu tasarımlar, sadece mutfak mobilyası seçimi, mutfak setlerinin dizaynından ibaret değildir. Mutfak duvarlarından başlanarak yapılacak tasarımlarda mutfak dolapları önemli yer tutmaktadır. Mutfak dolaplarını sadece kullanmadığımız eşyaları saklamak için kullanmayız. Uzun yıllar mutfaklarda kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için var olan mutfak dolapları tasarlanırken kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

Mutfak dolapları beyaz eşyalarımızın kullanım sıklığı, kolaylığı ve yerine göre tasarlanmalıdır. Malzeme seçiminin ekonomik olmasına, uzun ömürlü olmasına, estetik bir görünüme sahip olmasına dikkat etmeliyiz. Kullanım süresince belirli aralıklarla dolaplarımızı uzmanlarına kontrol ettirmeliyiz. Günümüzde amerikan mutfaklar, açık mutfaklar, ve laminant mutfaklar çok tercih edilmektedir. Bu mutfak modelleri içerinde yer alan mutfak dolapları kullanıcı isteğine bağlı olarak desenli, şekilli ve özel resimlerle kaplanabilmektedir.  Özel olarak yapılan bu imalatlar mutfaklarımıza özgünlük katmakta daha yaşanılabilir kılmaktadır. Mutfak dolaplarının kullanım amaçlarına göre rafları kapaklara monte ettirebilir kullanım kolaylığı sağlayabiliriz. Mutfak dolaplarının kapaklarını çizilmez malzemelerden tercih etmeli, antibakteriyel kir tutmayan kapaklar istemeliyiz. Mutfak dolaplarının kapaklarının renklerini mutfak döşemelerine  uygun olan açık ve pastel renklerde tercih etmeliyiz. Amerikan mutfaklarda kullanılan parlak renkli kapaklar beyaz eşyalarımızın rengine uygun olmalıdır.

Tercih edeceğimiz mutfak dolaplarında mutlaka boy dolapları olmalıdır. Kulanım amacına göre mutfak dolaplarını kapaktan raflı veya derin rafları olan türlerden seçebiliriz. Mutfaklarımızı daha yaşanabilir hale getirerek  görsel güzellik kazandırabiliriz.

En Güzel Mutfak Dolapları Modelleri

En Güzel Mutfak Dolapları Modelleri

TAC MUTFAK MODELLERI

TAC MUTFAK MODELLERI

En Güzel Mutfak Örnekleri

En Güzel Mutfak Örnekleri

desenli

desenli

En Güzel Mutfak Dolapları Kişisel

En Güzel Mutfak Dolapları Kişisel

Mor Mutfak Dolapları

Kare Mutfak Dolabı Modelleri

Kare Mutfak Dolabı Modelleri

Modern Mutfak Dolapları Modelleri

2015 Mutfak Dolapları Modelleri

2015 Mutfak Dolapları Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

Gallery of en güzel mutfak dolabı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here