Mutfağımızın ölçüleri küçük ise bir çok sorunla karşılaşırız. Bu sorunları; beyaz eşyaların yerleştirilmesi, depolama alanlarının azlığı, aydınlatma, mutfak tezgahlarının kullanışlı olacak şekilde yerleştirilmesi sıralayabiliriz.  Küçük mutfak dekorasyonunda mutfak üreticilerin önerilerini uygulayabileceğimiz gibi kendimiz de pratik çözümler bularak mutfağımızı kullanışlı hale getirebiliriz.

Küçük mutfak dekorasyonunun başlıca sorunu büyük beyaz eşyalarımız için yeterli alanın bulunmamasıdır.  Bu sorunu beyaz eşyalarımızı küçük boyutlarda alarak çözümleyebiliriz. Küçük bir mikrodalga fırın, küçük boyutlarda bir buz dolabı bu sorunu çözecektir. Mutfağımız küçük olduğu için geniş geniş kullanacağımız bir mutfak tezgahımız olmayacaktır. Bunun için büyük bir kesme tahtası kullanabilir, evyelerin üzerine koyarak mutfak tezgahı gibi kullanabiliriz. Yada mobil küçük mutfak dolaplarının üst yüzeylerini mutfak dolabı gibi kullanabiliriz. Yine depolama alanlarımızın az olmasından dolayı eski model duvar raflarını mutfağımızın duvarlarına bolca yerleştirerek hem depolama alanı kazanmış oluruz hem de küçük olan mutfağımıza farklı bir görünüş kazandırmış oluruz. Davlumbazımızın kenarına askılıklar yaparak büyük bıçak,çatal ve kaşıkları buraya asabilir, mutfağımıza restoran mutfağı havası kazandırabiliriz. Mutfağımızın kapısını sökerek kapı açılması için gerekli olan alanı mutfağımıza kazandırmış oluruz. Aydınlatma küçük mutfaklar için çok önemlidir. Seçeceğimiz uygun şiddetli aydınlatma lambaları mutfağa istediğimiz aydınlatmayı sağlayacaktır. Mutfak küçük olduğundan yüksek şiddetli aydınlatma lambaları gözlerimize zarar verecektir. Aynı zamanda mutfak duvarlarına yerleştireceğimiz led ışıklandırmalarla mutfağımız daha aydın ve daha geniş görünecektir.

Küçük mutfak dekorasyonları çok sorunlu dekorasyonlardır. Çok titiz araştırmalar ve çalışmalar yaparak  kendimize daha kullanışlı ama küçük mutfaklar yaratabiliriz.

Küçük Mutfak Modelleri

Küçük Mutfak Modelleri

Sade

Sade

Küçük mutfak dekorasyonu

kullanşlı

Küçük Mutfak Modelleri

Küçük Mutfak Modelleri

Küçük

Küçük

Dar Mutfak Modelleri

Dar Mutfak Modelleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu

2015 Küçük Mutfak Modelleri

2015 Küçük Mutfak Modelleri

2015 Küçük Mutfak Modelleri

2015 Küçük Mutfak Modelleri

 

Gallery of Küçük mutfak dekorasyonları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here