Günümüzde gerek moda dünyasında gerekse de ev dekorasyonunda ünlü tasarım markalar, eskiye dönüş olarak nitelendirilen vintage etkisi ile sürekli olarak eskiye ait trendleri ön plana çıkarmaktadır. Son dönemde eskiye dönüş modasının her alana yansıması ile birlikte, iç mekân dekorasyonunda en önemli adımlardan birisi olan mobilya seçimlerinde de vintage ve eskitme mobilyalar oldukça popüler hale gelmiştir. Vintage tarzın hâkim olduğu mobilyalar ve eskitme mobilya modelleri, ünlü mobilya mağazalarının vitrinlerinde son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız modellerin başında gelmekte. Eskitme ve vintage tarzda mobilyalar denildiğinde gözünüzde canlanan eski ve hantal görünümlü mobilyaların aksine günümüzün modern dünyasına da uyum sağlayan vintage tasarımlar, özellikle gençlerin ilgisini çeken modeller arasında yerini almıştır.

Peki, hem klasik hem de modern tasarımları bir araya getiren eskitme mobilya modelleri ile nasıl bir dekorasyon tarzı oluşturulabilir?

Eskiye Dönüş Modası Evlerde

Eskitme mobilyalar ile evinizde vintage bir dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız, mobilya modeli seçiminiz kadar renk seçimi de oldukça önemlidir. Vintage etkisinde olan renkler, evinizde hem eskiye dönüş modasını yansıtan hem de şık ve tarz mekânlar ortaya çıkmasını sağlayan sihirli renklerdir. Eskitme tarzda tasarlanan mobilyaların genel olarak ahşap tonlarda oymalı işlemeciliğinin olduğunu düşünürsek; ahşap tonlara uyum sağlayacak sıcak tonda renklerin seçimde ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Vintage Renkler Dosyası

Eskitme mobilyalar ile oluşturacağınız vintage bir dekorasyon için tercih edeceğiniz renk de çok önemlidir. Bu tarz bir dekorasyonda en çok tercih edilen renkler ise; Osmanlı kırmızısı, bordo, zümrüt yeşili, krem, bej, toprak tonları ve dingin yeşildir. Ayrıca son dönemde hardal sarısı ve gri renkleri de vintage dekor severler tarafından oldukça sık kullanılan renkler arasında yerini almıştır.

Eskitme Mobilya Modelleri Fiyatları | Kayseri Mobilya Merkezi

Dekoratif Eskitme Mobilya Modelleri 2015 | Dekorstyle

 

2014 beyaz eskitme klasik tv sehpası modelleri – Asortie Mobilya

Eskitme Mobilya Modelleri - Ev Dekorasyon Modelleri

 

2012'nin romantik evleri, eskitme mobilyalar | By Dekorasyon

Eskitme Mobilya Modelleri ile Otantik Dekorasyonlar | Varaklı ...

 

Vintage Yatak Odası Dekorasyon Modelleri | Meraklı Kadın ...

RENKLI ESKITME MOBILYA MODELLERI - Medcezir.net - Sayfa 7

Eskitme Mobilya Modelleri Fiyatları | Kayseri Mobilya Merkezi

3 ÇEKMECELİ KREM ESKİTME DOLAP - JOZETTE ve Mobilya Modelleri

Eskitme TV Ünitesi Modelleri | Asortie Mobilya

Eskitme Mobilya

televiyon ünitesi modelleri beyaz eskitme mobilya fiyatları ...

Eskitme Sehpa Modelleri Masko Modoko Istanbul | Asortie Mobilya

english home eskitme ahsap konsol | Dekorstyle

eskitme görünümlü dresuar mobilya modeli | 2014 ) 2015 Gebe ...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here