Hayvan sever birisi olarak her zaman evde bir köpek beslemek istemişimdir. Ancak bu şu ana kadar mümkün olmadı. Bunun en büyük sebebi de tüyleridir. Bundan birkaç yıl önce yeni taşındığım evde eski kiracının bir kedi beslediğini gördüm. Evden çıkarken temiz bırakması gerektiğini söyledim ve o da tabii temizlerim diye cevap verdi. Ancak 1 hafta sonra eve geldiğimde koltuklardan tutun da perde, zemin, mermer, elektrikli ocak, dolaplar, ayakkabılık, televizyon ünitesi ve hatta üzerinde dahi kedi tüyü vardı. Bir anda kedilerden soğumuştum. Ev yaşanacak bir halde değildi. Temizlikçiye devrettik ve rulolarla en ince detayına kadar kılları temizledi. Şu anda bir problem yok ancak evde köpek besleme hayallerimi neredeyse sona erdirdi. Şayet köpeğin kılları kediye nazaran çok daha fazla dökülüyormuş. Eğer benim için bu tüyler sorun değil derseniz evinizi kendinize göre değil de evcil hayvanınıza göre dizayn etmeniz gerekecek. Çünkü sizden çok daha fazla evde vakit geçirecek ve adım atmadığı yer kalmayacak. Yıllardır bizlere kedilerin veya diğer evcil hayvanların öksürük ve hapşırmaya sebep olduğu söylendi. Ancak modernleşen ve değişen dünyada İngilizlerin hayvan sever  bir millet olmalarını örnek alarak beslemeye başladık.

İşte biz de köpek, papağan, köpek, tavşan gibi hayvanlar için evde yapmanız gereken bazı şeyleri sizlerle paylaşacağız.

Hayvanınız da sizden birisi olmaya başlayınca istekleri de çoğalacaktır. Bu durumda onun için bir şeyler yapmanız gerekecek. Kapı da bunlardan bir tanesidir. Oyun oynamayı da seviyorsa bu kapıyı ben dışarı çıkıyorum diyerek çıkıp tekrar şaka yaptım içeri giriyorum diyebilecek kapasiteye de sahiptirler. Onların da biraz nefes alması için mükemmel bir tercih olacaktır.

Evcil hayvanınız için evde ikinci bir koordine yapmanız gerekecek. Düzeni tamamen değiştirmeden onun için duvarın bir bölümünü kullanabilirsiniz. Mobilya, çerçeve ve yataklarını onlara göre dekore edin. Eğer köpeğiniz varsa mutlaka bir kemik aksesuarı kullanın.

Çalışmalarınız varsa kendinize ait bir odanızın olması ve bu odayı hayvanın kesinlikle girmemesini sağlamalısınız. Dikkatinizi onlardan çektiğiniz zaman anlarlar ve hemen meşgul olduğunuz şey her neyse ona saldırırlar, kolunuza yatarlar, dizüstü bilgisayarınıza otururlar, gazeteyi yırtarlar.

Evde hayvan beslemek demek kirlilik demektir. Etraftaki tüyleri temizlemek için oval rulolar mutlaka bulundurun. Ziyaretinize gelecek olan misafirleriniz için kötü bir görüntü istemiyorsanız bu tür yapışkanları mutlaka bulundurun ve sürekli olarak kullanın. Ruloları koltukların üzerine yapıştırıyorsunuz bir süre bekledikten hemen sonra çektiğinizde tüylerin toplandığını ve koltuk yüzeyinin de tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Haftanın bir gününü onlar için ayırmanız gerekebilir. Daha önce de belirttiğimiz ilgiyi bugün fazlasıyla ona göstermeli, oyun oynamalısınız. O gün yaptıkları hataların suçlusu da siz olmalısınız. Ancak disiplini elden bırakmamalı, o gün haricinde nelerin yapılıp nelerin yapılmayacağı konusunda kuralcı olmalısınız.

Eğer kedi besliyorsanız kedi baskılı bir koltuk almak ona özel hissettirecektir. Evinizde mutlaka bölmelere yer vermelisiniz. Aynı anda farklı hayvanlar besliyorsanız diğerleri için de desen seçmeli ve bu şekilde onları da nerede durmaları, bulunmaları konusunda eğitmiş olursunuz.

İş yerinde patronunuz sizi çok yordu ve hemen eve gidip koltuğa uzanmak, dinlenmek istersiniz. Anahtarı çevirip kapıyı açtığınızda ise sizi karşılayan şeyi tahmin ediyorsunuzdur. Gün boyunca fare kovalamış bir kedi koltuğunuzda uzanmış yatıyor. Bu durumla karşılaşmamak için onlar için kendi yatak ve koltuklarını yapmalı orada bulunmaları gerektiğini göstermelisiniz.

Evcil hayvan alerjisi

Evcil hayvan alerjisi

Evcil hayvan beslemek kalp hastalıkları riskini düşürüyor

Evcil hayvan beslemek kalp hastalıkları riskini düşürüyor

evde evcil hayvan beslemek yasa

evde evcil hayvan beslemek yasa

EVCİL HAYVANLAR VE HAYVAN BESLEME

Makaleler

Makaleler

Evde evcil hayvan beslemenin zor yönleri nelerdir

Evde evcil hayvan beslemenin zor yönleri nelerdir

Duygusal Zeka İle Evcil Hayvan İlişkileri

Duygusal Zeka İle Evcil Hayvan İlişkileri

Bebeğiniz ve evdeeki evcil hayvanlar, evde hayvan beslemek

Bebeğiniz ve evdeeki evcil hayvanlar, evde hayvan beslemek

Çoçukların evcil hayvan sahibi olması için 10 neden

Çoçukların evcil hayvan sahibi olması için 10 neden

 

Gallery of Evde Evcil Hayvan Besleyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here