Bu yazımızda modern dekorasyon modasının aksine, doğadan ilham alan ve hem sıcak hem de samimi mekânlar yaratmaya ilham veren bir dekorasyon tarzından bahsedeceğiz: country tarz. Adeta ‘bir kır evi’ sıcaklığını evinize taşımak istiyorsanız siz de ufak dokunuşlarla evinizde country rüzgârları estirebilirsiniz. Ayrıca yazımızda; modern dekorasyon trendine meydan okuyan country esintilere evimizde yer vermek için anahtar niteliğinde ipuçları da sunacağız.

TEMEL İPUCU: ÇİÇEK DESENİ

Country tarzdan bahsediyorsak hemen hemen herkesin ilk aklına gelen şey çiçek deseni idir. Çiçek desenini perdelerinizde, halılarınızda, koltuklarınızda kullanarak hem sevimli hem de şık mekânlar yaratabilirsiniz. İsterseniz çiçek desenine ayrıntılarda yer vererek daha sade mekânlar da oluşturabilirsiniz. Detaylarda yer vermek isteyenlere önerimiz ise çiçek desenli kırlentler ya da çiçek desenli tablolardır.

TEMEL RENKLERİMİZ: ROMANTİK PEMBELER- BEYAZLAR-KREMLER

Modernlikten uzak, doğadan ilham alan ve geleneksel çizgide bir mekân yaratmak istiyorsak seçeceğimiz renkler de bu amaca hizmet eden doğanın bize sunduğu renkler olmalıdır. Bu kapsamda country tarzında bir ev dekorasyonunun olmazsa olmaz renk kodları elbette ki pastel tonları olacaktır. Uçuk pembeler, romantik beyazlar, kremler, kum rengi, uçuk yeşiller country tarzda bir dekorasyonunun en çok kullandığı renklerdir. Bu renkleri ister duvar rengi olarak, isterseniz mobilyalarınızda, isterseniz de odanızın her alanında kullanabilirsiniz.

KESKİN ÇİZGİLİ MOBİLYALARA HAYIR!

Country tarzda bir ev dekorasyonu modernlikten uzak, geleneksel çizgide objelerle tamamlanmalıdır. Bu doğrultuda seçeceğiniz mobilyalar da keskin hatlı, modern tarzda döşenmiş mobilyaların aksine eskitilmiş mobilyalar, ahşap objeler, oymalı koltuklar olmalıdır. Bu tarz mobilyaları pastel tonlarda seçtiğimiz takdirde kır evi konseptini evlerimize taşıyabiliriz.

Siz de bu ipuçlarına dikkat ederek zevkinize göre yapacağınız seçimlerle evinizde country rüzgârları estirebilirsiniz.

Country tarzı ev dekorasyonu

Country tarzı ev dekorasyonu

Country Stili Dekorasyonu Hakkında Herşey!!!

LAME ve DORE: Country Stili Dekorasyonu Hakkında Herşey!!! Ve

Country” Dekorasyonunda Türleri Var

Country” Dekorasyonunda Türleri Var – İki Lafın Belini

Country

Country

Country Tarz Dekorasyon

Country Tarz Dekorasyon

Country tarzi dekorasyon modelleri

Country tarzi dekorasyon modelleri — Resimli Yemek Tarifleri

En Modern Country Tarzı Ev Dekorasyon Modelleri

En Modern Country Tarzı Ev Dekorasyon Modelleri

1+1 Ev Dekorasyon Örnekleri

1+1 Ev Dekorasyon Örnekleri

 

Gallery of country tarzı ev dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here