Ev dekorasyonlarında farklı uygulamaların bu sezon oldukça popüler olduğunu belirtebiliriz. Bu kapsamda dekorasyon dünyasında yıkılmaz denilen belli kalıpların da yıkılmaya başladığını görmekteyiz. Koyu renk duvar modasından sonra kalıpların yıkıldığı bir başka dekorasyon trendi: renkli tavanlar.

Renkli tavan trendi son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler olmaya başlamıştır. Beyaz tavandan sıkılanlar, farklı ve eğlenceli bir dekorasyon tarzı yaratmak isteyenler renkli tavan modasını evlerine taşımaktan çekinmemektedir.

Bu yazımızda canlı, hareketli ve eğlenceli bir mekân yaratmaya imkân veren renkli tavan uygulaması hakkında birkaç ipucu sunacağız.

İLK KURAL: AÇIK RENK TAVAN MI, KOYU RENK TAVAN MI?

Renkli tavan uygulaması yapmadan önce, tavanınızı hangi renk boyamaya karar vermeniz gereklidir. Bu doğrultuda işin püf noktası devreye girer. Eğer ki alçak bir tavanınız var ise; tavan rengini açık bir renk seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede tavanınızı daha yüksek gösterebilirsiniz. Yüksek bir tavanınız var ise; koyu renk seçmekten korkmayın.

İşin bir diğer püf noktası da duvar boyanızda tercih ettiğiniz renk ile tavanda tercih ettiğiniz rengin birbirine uyumlu olmasıdır. Bu sayede duvarlar ve tavan arasında kopmayan bir akış yaratmak mümkün olacaktır. Uygulamaya başlamadan önce renklerin birbiri ile uyumunu bir kenarda denemekte fayda vardır.

EĞLENCELİ TAVANLAR: ÇİZGİLİ TAVAN UYGULAMASI

Renkli tavan uygulamasının bir başka hali de çizgili tavanlardır. Bu sezon moda dünyasında çizgi desenin moda olması, ev dekorasyon modasına da çizgi desenini yerleştirmiştir. Bu trendin en eğlenceli uygulamalarından biri ise çizgili tavanlardır. Modern ve pop-art tarzda dekore edilmiş bir mekânda çizgili tavan uygulaması oldukça farklı ve şık duracaktır.

Renkli Tavanlarla İlgili İpuçları

Renkli Tavanlarla İlgili İpuçları

Ev Tasarımları

Ev Tasarımları

Tavan LED Aydınlatma Örnekleri

Tavan LED Aydınlatma Örnekleri

Renkli tavan modelleri — Resimli Yemek Tarifleri

Renkli tavan modelleri — Resimli Yemek Tarifleri

tavan_2887.jpg

tavan_2887.jpg

Renkli tavan modelleri

Renkli tavan modelleri — Resimli Yemek Tarifleri

Akustik Asma Tavan

Akustik Asma Tavan

 

Gallery of renkli tavan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here