Son dönemde değişik ev dekorasyonu fikirleri trend olmaya ve şıkça karşımıza çıkmaya başlamıştır. Ev dekorasyonunda harflere, rakamlara ve sembollere yer veren dekorasyon tarzı da bunlardan biridir. Tipografik dekorasyon olarak adlandıracağımız bu dekorasyon tarzı; özellikle retro tarzının tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evinde harflerin gücünden, sözcüklerin büyüsünden yararlanmak isteyenler için, bu yazımızda tipografik dekorasyona ait bazı temel noktalara değineceğiz.

Harfleri, sözcükleri veya rakamları en kolay uygulayabileceğimiz alan duvarlarımızdır. Bu kapsamda tipografik dekorasyonun uygulama alanlarından en çok tercih edileni de duvarlarımızdır. Yazılı duvar kâğıtları, harfli duvar sticker çeşitleri ile isterseniz hazır olan mesaj şablonlarını duvarınıza yapıştırabilirsiniz, isterseniz de kendi mesajınızı oluşturabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda tipografinin gücünden yararlanarak farklı ve eğlenceli bir tarz yaratmak isteyenlere diğer önerimiz ise yazılı, rakamlı ya da mesajlı panolar idir. İsterseniz metal levhalardan kullanarak evinizde retro tarzda bir dekorasyon havası da estirebilirsiniz.

Yazılı duvar kâğıtlarını kullanarak evinizde tipografik bir dekorasyon tarzı yaratmaya karar verdiyseniz size tavsiyemiz duvarın tek bir cephesini yazılı duvar kâğıdı ile kaplamanızdır. Bu sayede ilgiyi tek bir cephede toplama imkânınız olacaktır. Bu cepheyi istediğiniz gibi değerlendirebilir, isterseniz önemli objelerin sergilendiği bir vitrin olarak isterseniz de güzel bir kitaplık olarak dizayn edebilirsiniz.

Evinizde tipografik detaylara yer vermek istiyorsanız alternatiflerinizden birisi de yazılı kumaşlar olmalıdır. Özellikle tekli berjerlerin yazılı kumaşlar ile kaplanması son dönemde oldukça modadır. Bunun yanında halılarda da yazılı detaylara yer verilmesi seçeneklerinizi çoğaltan alternatiflerdendir. Özellikle pop art modasının popüler olması ile birlikte yazılı objelere olan ilgi de artmıştır. Sözcükler tablolara, duvarlara, koltuklara, halılara kısacası evimizin her alanına yazılmaya başlamıştır.

çok şık tipografik dekorasyon modelleri 2015

çok şık tipografik dekorasyon modelleri 2015

çok şık tipografik dekorasyon görselleri

çok şık tipografik dekorasyon görselleri

ev_4741.jpg

ev_4741.jpg

Tipografik Dekorasyon: Duvarları Yazılarla Süsleyin

Tipografik Dekorasyon: Duvarları Yazılarla Süsleyin

Tipografik Dekorasyon Fikirleri

Tipografik Dekorasyon Fikirleri

Yeni Trend Tipografik Dekorasyon

Yeni Trend Tipografik Dekorasyon

 

Gallery of Tipografik dekorasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here