Geniş, ferah evler ve açık renk duvarlar genelde herkesin tercih ettiği bir dekorasyon kalıbıdır. Fakat bu sezon kalıplarımızı yıkacak bir dekorasyon trendi ortaya çıkmıştır: koyu renk duvarlar. Çoğu kişi koyu renk duvarların bunaltıcı, baskıcı ve daraltan bir etkisi olacağını düşünse de doğru renkler kullanılarak yapılacak bir dekorasyon ile oldukça şık ve tarz mekânlar yaratmak mümkündür. Bu sezon koyu renk duvar modasına ilham veren renkler gelin birlikte göz atalım.

KADET MAVİSİ DUVARLAR

Uluslar arası Renk Komisyonu Intercolor 2015 yılının renk kartelâsını açıkladığında karşımıza çıkan bu rengin ev dekorasyonundan aksesuar seçimine kadar her alana damgasını vuracağını tahmin etmiştik. Kadet mavisi, koyu bir ton olmasına rağmen kullanıldığı mekânları boğmadan şık ve modern bir hale getirebilmektedir. Yarattığı ferahlık ve derinlik hissi de bu rengin büyüsüdür.

Kadet mavisi rengini duvar rengi olarak seçtiğinizde tamamlayıcı olarak isterseniz lacivert ile rengin iddiasını güçlendirebilirsiniz. İsterseniz beyaz ve pastel tonlar ile rengi daha yumuşak bir hale getirebilirsiniz.

MARSALA RENGİ DUVARLAR

Sezonun trend renkleri demişken marsala rengine değinmeden olmaz. Koyu renk duvar modasının ortaya çıkmasına ilham veren renklerden biri olan marsala rengi, asil ve zarif dokusu ile ‘koyu renk duvar olmaz’ diyenlerin önyargılarını kırmaya hazırdır.

Marsala rengini duvar rengi olarak seçtiğinizde; isterseniz toprak tonları ve griler ile doğallaştırabilir; isterseniz de beyaz ve krem tonları ile kullanarak ferah bir mekân yaratabilirsiniz.

KOYU GRİ DUVARLAR

Doğadan gelen renklerin oldukça popüler olduğu birkaç sezondur gri renge olan ilgi de artmıştır. Bu kapsamda koyu renk duvar modasına da ilham veren renklerden biri grinin koyu tonu idir. Modern bir hava yaratacak bu renk, nötr bir renk olduğundan dolayı istenilen tarza yönlendirilebilir.

11_10.jpg

11_10.jpg

Koyu renk duvarlar bu yıl çok moda

Koyu renk duvarlar bu yul çok moda

Duvarlarda koyu renkler

Duvarlarda koyu renkler

Koyu Renklerde Salon Dekorasyonu

Koyu Renklerde Salon Dekorasyonu

Salon Ne Renk Olmalı?

Salon Ne Renk Olmalı?

Bej Renk Duvar Boyası

Bej Renk Duvar Boyası

Ev Dekorasyon Fikirleri » Oturma Odası

Ev Dekorasyon Fikirleri » Oturma Odası

Dekorasyonda Neon Renk Kullanımı

Dekorasyonda Neon Renk Kullanımı

 

Gallery of koyu renk duvarlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here