Ev dekorasyonunda farklılık arayanlar, alışılmış kabullerin ve görüntülerin dışına çıkarak alternatif tasarımlara yönelirler. Farklı tasarımlar son zamanlarda, yatak odası dekorasyonunda da ön plana çıkmaktadır. Farklı tasarımlar arasında yatak odasında son dönemde adeta yıldızlaşan tasarım ise yer yatağı modasıdır. İşte tarihsel bir kökeni de bulunan yer yatağı modasının modern yaşama uygulanmış hali: sedir yataklar.

Kimine göre sadece köy evlerinde olan yer yatağı modası, bu sezona damgasını vuran değişik dekorasyon tarzlarından birisidir. Yatağın yere yakın olması kimine göre salaş ve özensiz bir dekorasyon tarzı oluşturacaktır. Fakat bu şekilde düşünenler için yer yatağı modasının modernleşmiş hali olan sedir yataklar ile ön yargıları kırma zamanı gelmiştir. İşte sedir yataklar ile oldukça modern ve şık yatak odası dekorasyonu yaratmanın püf noktaları…

Şıklık Dokunuşu: Ahşap Sedir Yataklar

Yer yatağının farklı bir modeli olan sedir yatakları direkt yerle bir kullanmak çoğu kişiye çekici gelmeyebilir. Bu sebeple dekorasyon tarzını hem daha güçlendirmek hem de yerden biraz yükseltmek adına ahşap bazalar içine oturtulmuş bir sedir yatak ideal bir seçim olacaktır. Bu ahşap platform sayesinde yatak odasına şık ve doğal bir dokunuş da katılacaktır.

Ahşap platformlu sedir yatağı modasının ev dekorasyonlarında bu kadar popüler olmasının nedeni olarak IKEA markasını gösterebiliriz. Ev dekorasyonuna farklı tasarımlara ve modern ve tarz bir iç dekorasyon dizaynına imza atan IKEA markası, birbirinden farklı modellerde oluşturduğu ahşap sedir yatakları ile IKEA sedir yatak cümlesini bile ev dekorasyonuna kazandırmıştır.

Samimi Bir Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odanızda sedir yatağı ile etkili ve farklı bir dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız, mümkün olduğunca az eşyalı, minimal ve özensiz bir şıklık yaratmalısınız. Sedir yatak kullanımı salaş bir havayı bünyesinde barındıracağı için, rahat ve doğal bir yaşam alanı yaratmak tamamlayıcı bir görüntü oluşturacaktır.

Ayrıca; yatak odası dekorasyonunuzda sıcak ve samimi bir mekân yaratmak isteyenler, sedir yatak modellerini tercih edebilirler.

Karyolalar | IKEA Türkiye

PENCERE ÖNÜ SEDİRLER | Pembe Tasarım

Yatak Odaları | IKEA Türkiye

beyaz cekmeceli ikea sedir modeli | Dekorstyle

Ikea Hemnes Day Bed - YouTube

evime dekorasyon için öneriler bekliyorum | Kadınlar Kulübü

BRIMNES divan beyaz 80x200 cm | IKEA Yatak Odaları

Daybed (Sedir ) Modelleri, örnekleri, tasarımları, çekmeceli ...

PENCERE ÖNÜ SEDİRLER | Pembe Tasarım

beyaz ferforje daybed-yatak | Dekorstyle

PENCERE ÖNÜ SEDİRLER | Pembe Tasarım

Daybed (Sedir ) Modelleri, örnekleri, tasarımları, çekmeceli ...

Genç Odası Yavrulu Karyola › yenihalilar.com

GULLIVER çocuk karyolası beyaz 70x160 cm | IKEA IKEA Çocuk

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here