Cam tuğla evlerde, iş yerinizde veya alışveriş merkezlerinde hayatta aklınıza gelebilecek çoğu yerde kullanılan, ışıltılı ve farklı bir dekor malzemesidir. Cam tuğla insanların fazla zamanını almayacak sürelerde size farklı bir görüntü oluştururlar. Ve zor bir iş değildir.

Cam tuğlalar banyolarda duş bölmesini ayırmak için de kullanılabilirler mutfaklarda görsel zenginlik amaçlı da kullanılabilirler. Parlak ve saydam olmaları ve değişik şekil ve renklerinin de olması sebebiyle sıradan dekoratif görüntülerin dışına çıkılması için yeterli imkânı sağlar.

Evimizde salonumuzda, duş bölmemizde, mutfakta, girişte, merdivenlerde çok daha farklı görsellik elde etmek için kullanılabilir. Saydam, farklı renk ve isteğinize uygun şekillerde olabileceği için keyfinize göre mükemmel bir dekor oluşturmanızı sağlar. Farklı olması da sizin evinizi diğer sıkıcı evlerden ayırır.

Gelin şimdi cam tuğla ile harikalar yaratmak için gerekli olan malzemelere ve nasıl odamıza uygulayacağımıza göz atalım.

İlk yapmanız gereken keyfinize ve odanızın uyumuna göre seçeceğiniz ve adedini hesapladığınız cam tuğlaları almak. Bunun yanına fayans işlerinde kullanılana benzer cam tuğla artısı, cam tuğlaya özel harç ve derz dolgu harcı.

Cam tuğlayı isterseniz bir duvara fayans gibi yapıştırabilir ya da herhangi bir boşluğu ikiye bölmek için tuğla gibi kullanabilirsiniz. Düz duvar uygulaması normal fayans işleri ile aynıdır. Biz biraz daha farklılık katmak için yeni bir duvar yapılışını anlatalım.

İlk olarak cam tuğla harcını ve derz alçısını hazırlayın. Duvarı yapmak istediğiniz yere tuğla alçısını boşaltın. Düz duvar yapmak istiyorsanız düz gidip gitmediğiniz kontrol etmek için bir ipi boydan boya gererek kontrol edin. Eğer oval bir duvar istiyorsanız bunun şeklini yere çizin. Harcı yere tuğla ebadında döktükten sonra ilk sıra tuğlanızı yerleştirin. Tuğlalar arasına da aynı şekilde harç dökme işlemini uygulayın. 4 tuğlanın ortasına bir tuğla artısı yerleştirin. Bu işlemleri her katta uygulayın. Yamuk gidip gitmediğinizi öğrenmek için su terazisi ile duvarınızı kontrol edin. Tabi bu işlemleri harç donmadan yapın. En son olarak artıları yerinden söküp tüm boşlukları harç ile iyice doldurun. Son olarak derz işlemini uygulayın ve yüzeyi iyice temizleyin. Temizleme işlemini her adımda yapmanız harç ve derz donmadan hem kolay silebilmenizi hem de leke kalmamasını sağlar. Artık ışıltılı ve mükemmel görünümlü bir duvarınız var!

Cam Tuğla

Cam Tuğla

ence cam:::

ence cam:::

Cam Tuğla

Öziş Cam, şişecam, trakya cam, egepen deceuninck, ısıcam

Beyaz Seri Cam Tuğla

Beyaz Seri Cam Tuğla

ence cam:::

ence cam:::

renkli cam tuğla dekoru

renkli cam tuğla dekoru

Renkli Cam Tuğla Modelleri

Renkli Cam Tuğla Modelleri

Beyaz Seri Cam Tuğla

Beyaz Seri Cam Tuğla

 

Gallery of cam tuğla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here