Özel bir alanda ya da tüm ev için olsun, ahşap estetik görünüyor. Çağdaş, klasik ve zarif ağaç türleri, tahta boyutlarındaki çeşitlilik hemen  hemen her tarz ve bütçeye uygun cazip seçenekler sunuyor.

Kolay bakımı ve doğal görüntüsü, ahşap zemini popüler bir seçim haline getiriyor. Halı ile karşılaştırıldığında, ahşap zemin üzerine dökülenleri temizlemek çok daha kolaydır. Halı aksine tozu ve kiri üzerinde tutar hastalıklara yol açabilir.

Ama bütün ahşap zemin çözümleri aynı değildir. Aslında, bazıları hiç ahşap değildir. Her ahşap malzeme ev içerisinde kullanılmaz. 5 farklı tipteki popüler ahşap zemin döşemesini beraber inceleyelim.

     Vinil Ahşap Plakalar

Vinil plakalar parke boyutlarında gelir. Kurulum kolaydır, bazı çeşitleri kendinden yapışkanlıdır. Son derece gerçekçi ve çok çeşitli ağaç türlerinden yapılan vinil ahşap plakalar şaşırtıcı derecede dayanıklı, su geçirmez ve hatta geri dönüşümlü malzemelerden yapılır. Bütçeyi zorlamayacak en uygun fiyatlı ahşap vinildir.

     Laminat Ahşap Parke

   Çizilmeye karşı dayanıklı, kolay temizlenir bir ahşap çeşididir. Son derece sert bir yüzey tabakasına sahiptir. Laminata çeşitli ağaç türleri basılarak otantik bir görüntü sağlanabilir. Kolay kurulum ve yüksek nem alanları için uygundur, laminat üzerinde yürümek zordur. Doğal olmayan bir ses çıkarır. Bu konuların her ikisi de zemin altına bir ped eklenerek azaltılabilir.

     Yapay Ahşap Parke

Yaygın olarak bir kontraplak üzerine 3 mm kalınlığında ağaç türü monte edilerek yapılır. Yapay ahşap daha fazla büzülme ve şişme gösterir. Çivilenebilir yada yapıştırılmadan serbestçe monte edilebilir.

     Sert Ahşap Kaplama

   Sert meşe en yaygın ahşap kaplamadır. Ancak birçok kişi arasında bambu, hikori ve akçaağaç diğer türler içinde tercih edilir. Fiyat türleri, tahta büyüklüğü, kalınlığı göre değişir. Çok sert olduğundan kolay aşınma ve çizilmeye daha az yatkındır.

     Karo Ahşap Kaplama

  Karo şeklinde tasarım kolay bakım ve temizlik sağlar. Ayrıca nem ve sıcaklık değişimlerine maruz kalan banyo, çamaşır alanları ve diğer alanlar için çok uygundur. Fayans boyutları gibi boyut seçenekleri vardır. Alttan ısıtma yapılan mekanlara çok uygundur.

Parke Nedir?

Parke Nedir?

Koyu kahverengi çizgili ahşap zemin

Koyu kahverengi çizgili ahşap zemin — Stok Foto © flas100

Sauna Ustası by Ekol Yapı Tasarım Zemin

Prenses Forum, Flatcast, Radyo Tema, Radyo İndex, Png

Ahşap Zemin Kaplama

Ahşap Zemin Kaplama

PSD Material

PSD Material

Ahşap plakalar iç arka plan, ahşap zemin ve duvar

Ahşap plakalar iç arka plan, ahşap zemin ve duvar — Stok Foto

Ahşap Zemin Yapımı

YAŞAM ZEMİN

Ahşap, Tahta Fon

Ahşap, Tahta Fon

 

Gallery of ahşap zemin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here